POLECAMY

Naszyjnik z filcu DIY – doskonały pomysł na prezent na Dzień Kobiet

Zobacz, jak wykonać efektowny naszyjnik z filcu w żywych kolorach idealnych na wiosnę! Zaskocz swoją mamę, przyjaciółkę lub córkę ręcznie wykonanym prezentem!
Aneta Żuchowska / 4 miesiące temu

Do wykonania naszyjnika z filcu potrzebujesz:

  • kawałka różowego filcu,
  • 3 tasiemek z pomponami w kolorach: czarnym, różowym i pomarańczowym,
  • kleju na gorąco,
  • metr czarnej taśmy atłasowej o szerokości 2 cm,
  • igły i czarnej nici.

Naszyjnik z filcu krok po kroku:

  1. Wytnij z filcu półksiężyc – będzie stanowił podstawę naszej koli. Najprościej zrobisz to odrysowując inny naszyjnik. Jeśli jednak nie posiadasz nic takiego w swoich biżuteryjnych zasobach, skorzystaj z drugiego sposobu. Wykonaj próbny szkic na białej kartce papieru. Do narysowania próbnego kształtu wykorzytaj cyrkiel lub mały talerzyk. Wytnij go i przymierz do swojej szyi. W razie potrzeby powiększ go lub zmniejsz. Gdy osiągniesz pożądany kształt, odrysuj go na filcu.
  2. Następnie po kolei przyklejaj tasiemki z pomponami: 3 rzędy czarnej, 3 różowej oraz 2 pomarańczowej. Rób to bez pośpiechu, uważając, aby nie zabrudzić klejem naszyjnika – będzie go trudno usunąć. Pamiętaj także, aby zostawić 2-3 cm wolnego filcu pod samą szyją.
  3. Na koniec weź wstążkę atłasową i przetnij ją pod skosem na pół. Oba kawałki przyszyj do koli (szczegółowo widać to na naszym filmiku). Przyłóż do szyi i zawiąż na karku ładną kokardę. Gotowe!

Polecamy!

Tymi kosmetykami wyczarujecie najmodniejszy makijaż sezonu wiosna-lato 2018!

Jak zapakować butelkę wina na prezent?

Jak inaczej zapakować biżuterię?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)