Mądre prezenty na komunię 2022. Galeria najlepszych propozycji dla chłopców i dziewczynek

Wybór mądrego prezentu na komunię to niełatwe zadanie - propozycji na rynku jest naprawdę wiele. My polecamy zainwestować np. w czytnik e-booków albo wartościową książkę. Dobrym pomysłem jest także zakup mikroskopu albo teleskopu, dzięki któremu dziecko będzie mogło rozwijać naukowe zainteresowania.
Weronika Kwaśniak / 04.05.2022 14:02

Temat prezentów komunijnych budzi kontrowersje już od lat. Wielu narzeka, że ta uroczystość dawno zatraciła swój religijny charakter, a zmieniła się w festiwal niemal weselnych stylizacji, wystawnych przyjęć i ekskluzywnych, drogich prezentów. My zdecydowanie jesteśmy przeciwniczkami kupowania na Pierwszą Komunię quada lub najnowszego modelu smartfona. Znacznie lepiej zainwestować w mądry prezent na komunię - np. gadżet, który pozwoli rozwijać dziecku wiedzę, zamiast tkwić bezsensownie przed ekranem. 

Jeśli jesteś rodzicem dziecka pierwszokomunijnego, zadbaj również o duchowy wymiar tej uroczystości - porozmawiajcie o tym, co to jest Komunia Święta, pierwsza spowiedź i poćwiczcie pieśni komunijneWiększość propozycji z naszej galerii mądrych prezentów na komunię 2022 oscyluje w przedziale cenowym poniżej 400 zł. Jest też kilka droższych propozycji, na które może złożyć się więcej osób. 

Książka na komunię

Pewnie powtarzamy to do znudzenia, ale książka to zawsze dobry prezent - idealny na każdą okazję i na każdą kieszeń! W przypadku Pierwszej Komunii Świętej warto zainwestować w pozycję, która posłuży dziecku dłużej, np. atlas wiedzy. Jeśli wiesz, że obdarowany ma ściśle określone zainteresowania, z pewnością sprawisz mu radość, gdy się do nich odniesiesz - może książka dla fanów Minecrafta? 

Wpisana dedykacja do książki dla dziecka albo krótkie życzenia komunijne, nadadzą prezentowi bardziej osobisty i pamiątkowy charakter. Idealna książka na komunię to oczywiście Pismo Święte albo inna pozycja o tematyce religijnej. Jeśli na Pierwszą Komunię Świętą chcesz podarować pieniądze, rozważ zakup książki jako symbolicznego dodatku do koperty z banknotami.

Gadżet jako mądry prezent na komunię

Co by nie mówić - słyszałyśmy istne legendy o kupowaniu na komunię quada albo najnowszego modelu drona. Uważamy jednak, że dobrodziejstwa najnowszych technologii można wykorzystać mądrze, a jednocześnie nie tracić przy tym fortuny. Technologiczny/elektroniczny prezent może np. zachęcić dziecko do zdobywania nowej wiedzy. Co powiesz na mikroskop cyfrowy, teleskop albo czytnik e-booków? Na droższy prezent może złożyć się kilka osób.

Prezent na komunię dla miłośników sportu

Chcesz zachęcić dziecko do aktywności fizycznej? Rower na komunię to ponadczasowy hit na liście popularnych prezentów. A może trampolina ogrodowa albo rolki? Nie tylko maluch będzie wdzięczny, ale również jego rodzice! Droższym wariantem będzie hulajnoga elektryczna.

Zupełnie nietypowy prezent na komunię

A może... zafunduj dziecku wspomnienia? Voucher do parku rozrywki, na gokarty, na cukierkowe warsztaty, bilety do teatru albo sali zabaw to wspaniały pomysł. Pamiętaj też o dodatkowym bilecie dla dorosłego - raczej trudno, żeby dziecko samo skorzystało z atrakcji, więc jeśli zafundujesz też wejściówkę dla rodzica/rodziców, pozbawisz ich dodatkowych kosztów. 

Czytaj także:

Jak się ubrać na komunię dziecka?
Menu na komunię w domu