POLECAMY

Przejawy naruszania prywatności

Twoja prywatność to prawo polegające na tym, że mówisz o sobie tylko to co chcesz, pokazujesz tylko te zdjęcia, które chcesz. Prywatność to również niemówienie innym o powierzonych Ci sekretach.
Przejawy naruszania prywatności

Poniżej znajdziesz sytuacje, które naruszają czyjąś prywatność i nie powinny mieć miejsca.

Czy osoba, która umieściła zdjęcie z moim udziałem i przy tym mnie uraziła może ponieść jakieś konsekwencje?? czy coś jej grozi?? czy mogę zgłosić to na policję??

Ekspert odpowiada

Odpowiedzi na pytania, które nam zadałaś, zależą od tego, jakie to były dokładnie zdjęcia i gdzie zostały umieszczone. Jeśli ktoś umieszcza zdjęcia, żeby Ciebie obrazić, upokorzyć lub ośmieszyć, to warto o wszystkim powiedzieć rodzicom. Najlepszym rozwiązaniem byłaby rozmowa z osobą, która umieściła zdjęcia i poproszenie jej o ich usunięcie. Jeśli to nie pomoże można napisać do administratora portalu, na którym widnieje zdjęcie i zgłosić tzw. nadużycie - opisując przy tym całą sytuację (zdjęcie zostało umieszczone bez Twojej zgody, ma na celu ośmieszenie itp.)
prosząc jednocześnie, żeby zdjęcie zostało usunięte z portalu. Jeśli wspólnie z rodzicami ustalicie, że chcielibyście podjąć działania prawne,
Twoi rodzice mogą skontaktować się z nami, aby ustalić możliwości działania.

Polecamy: Chroń swoją prywatność w sieci

Mam problem. Kolega napisał na forum naszej klasy różne wyzwiska na mój temat a do tego skopiował z mojego profilu zdjęcia i dodał je na swój bez mojej zgody!! co mam robić?? proszę o odpowiedz:)

Ekspert odpowiada

W tej sytuacji warto porozmawiać z kolegą, który jest sprawcą całego zamieszania i poprosić go o wykasowanie wpisów i umieszczonych zdjęć. Powiedz też o wszystkim rodzicom. Jednocześnie możesz zwrócić się do administratora portalu nasza-klasa i zgłosić tzw. nadużycie, pisząc dokładnie to, co nam napisałaś. Jeśli mimo to, kolega nadal będzie zachowywał się według wcześniejszego schematu, mogą zadziałać Twoi rodzice. Mogą skontaktować się z rodzicami chłopca i spróbować rozwiązać z nimi sprawę. Razem z rodzicami możesz też zgłosić się do pedagoga szkolnego i poprosić o pomoc.

Czytaj także: Dzieci uwikłane w mobbing - informacje dla rodziców dzieci poszkodowanych

Źródła: strona www.fdn.pl, strona www.helpline.org.pl. Pytania i odpowiedzi zaczerpnięte ze strony www.helpline.org.pl z zakładek „Najczęściej zadawane pytania”.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)