POLECAMY

Chroń swoją prywatność w sieci

Chcąc zapisać się do portalu społecznościowego, czy nawet założyć maila będziesz musiał/a podać niektóre z ważnych informacji na swój temat: imię, nazwisko. Dowiedz się czy zawsze jest to wymagane i całkowicie bezpieczne.
Chroń swoją prywatność w sieci

Pytanie młodego internauty

Chcę założyć emaila. W formularzu są pytania o imię i nazwisko. Czy to jest bezpieczne?

Ekspert radzi

Wszystko zależy od tego w jakim serwisie internetowym chciałbyś założyć swoje konto pocztowe. Jeśli jest to sprawdzony portal, tzn. ma regulamin, administratora i dział bezpieczeństwa, to powinno być bezpiecznie. Jeśli przy założeniu konta pola z pytaniami o imię i nazwisko są wymagane, wpisz prawdziwe dane. Jeśli natomiast nie musisz tego wpisywać, nie wpisuj, chroń w ten sposób swoją prywatność.

Nastoletni internauta pyta

Chcę założyć profil na www.nasza-klasa.pl, ale chcą w tym formularzu mój adres, wiek, imię i nazwisko. Czy ta strona jest bezpieczna??

Ekspert radzi:

Założenie konta w portalu Nasza Klasa jest zawarciem pewnego rodzaju umowy. W prawie nazywa się to umową o świadczeniu usług. Podpisując taką umowę należy podać prawdziwe dane, ponieważ podanie nieprawdziwych jest niezgodne z prawem. Dlatego decyzje tego typu należy konsultować z rodzicami, jeśli nie jest się osobą pełnoletnią. W przypadkach kiedy korzysta się z portali lub stron, gdzie nie trzeba się rejestrować i regulamin na to pozwala, należy unikać podawania swoich danych zwłaszcza w kontakcie z osobami obcymi.

Polecamy: Do czego służy komputer

Podsumowanie

Podawaj swoje dane tylko wtedy, gdy musisz. Jeśli nie masz pewności, czy Twoje dane nie zostaną wykorzystane w złym celu, skonsultuj się z rodzicami lub ekspertami HELPLINE.

Czytaj także: Helpline - pomoc dla dzieci

Źródła: strona www.fdn.pl, strona www.helpline.org.pl. Pytania i odpowiedzi zaczerpnięte ze strony www.helpline.org.pl z zakładek „Najczęściej zadawane pytania”.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)