Opowiedz mi babciu Opowiedz mi dziadku fot. Fotolia

Opowiedz mi babciu Opowiedz mi dziadku - książki dla dzieci

Te albumy przywrócą wiele wspaniałych wspomnień!
Milena Oszczepalińska / 04.12.2015 12:49
Opowiedz mi babciu Opowiedz mi dziadku fot. Fotolia
“Opowiedz mi babciu” i “Opowiedz mi dziadku” to niezwykłe książki, które podbiły serca Czechów i Słowaków, a teraz trafiają do rąk polskich czytelników.

Albumy, zilustrowane zdjęciami z minionego stulecia w Polsce, prezentują piękną ideę gromadzenia i pielęgnowania wspomnień rodzinnych. To świetna propozycja wspólnego spędzania czasu dla całej rodziny, ponieważ zawierają dużo miejsca na zdjęcia, wycinki i własnoręczne rysunki. Są bezcenną pamiątką dla dzieci, która z pewnością pomoże im w kształtowaniu własnej tożsamości.

Co znajdziecie w albumach "Opowiedz mi babciu", "Opowiedz mi dziadku"?

Zawarte w książkach rozdziały prowadzą autorów (babcie i dziadków) przez kolejne etapy życia, ułatwiając uporządkowanie własnych wspomnień, według konkretnych przestrzeni życiowych - dzieciństwo i rodzina, szkolne lata, historia małżeństwa naszych dziadków, życie zawodowe, czy zainteresowania. Jest w nich miejsce zarówno na sekretne receptury kulinarne przekazywane z pokolenia na pokolenie, jak i na zapis emocjonalnych wspomnień związanych z najważniejszymi, przełomowymi momentami w życiu.

Maria Seweryn o albumach:

Książki “Opowiedz mi babciu”, “Opowiedz mi dziadku” stwarzają możliwość zadania takich pytań, zebrania wspomnień, dowiedzenia się rzeczy, o których czasem może nasi bliscy nie opowiedzieliby nam sami z siebie, a my nie umielibyśmy lub zapomnielibyśmy  o nie zapytać.

A te książki pomagają  nam w tym i przede wszystkim pomagają naszym dzieciom. Pozwolę sobie sparafrazować Ks. Twardowskiego: śpieszmy się pytać bliskich, tak szybko odchodzą!

 

Polecamy również:

Na podstawie materiałów prasowych PRart Media