POLECAMY

O czym pamiętać wybierając się z dzieckiem na spacer?

Wiosna, lato i jesień to idealne pory na spacery z maluchem - piękna pogoda, słońce - wszystko to sprawia, że macie ochotę trochę pobyć na dworze. Zobacz, o czym musisz pamiętać idąc z dzieckiem na spacer.
O czym pamiętać wybierając się z dzieckiem na spacer?

Ubiór dziecka idealny na spacer

Jeśli nie jesteś przekonana, co do pogody najlepiej ubierz malca "na cebulkę". Wtedy zawsze będziesz mogła zdjąć mu sweterek w razie upalnej pogody.

Ponadto pamiętaj, aby założyć mu apaszkę, która chroni od wiatru oraz czapkę z daszkiem, która chroni przed słońcem. Ważnym elementem garderoby mogą być kalosze - zwróć jednak uwagę, aby dziecko nie nosiło ich cały czas. Kalosze są butami nieoddychającymi, zatem stopa dziecka bardziej się poci. Obuwie dziecka powinno być wygodne i przewiewne!

Kolejnym elementem garderoby, o którym nie możesz zapomnieć są spodenki 3/4. Ułatwią one zabawy dziecku i nie pobrudzą się tak, jak długie spodnie.

Zobacz też: Jak zorganizować atrakcyjny wiosenny spacer?

BHP na spacerze z dzieckiem

Wybieraj zamknięte place zabaw w przypadku zabaw w piaskownicy. Zamknięty plac zabaw (ewentualnie zamykana piaskownica) zwiększa prawdopodobieństwo, że Twoje dziecko nie będzie bawić się wśród wydalin zwierząt.

Warto mieć cały czas dziecko na oku i bawić się z dala od ruchliwych ulic. Najlepiej zabierz dziecko do parku.

W Twojej torebce powinny znaleźć się chusteczki higieniczne, wilgotne chusteczki do przetarcia rąk szkraba po skończonej zabawie. Mokre chusteczki przydadzą się także podczas drobnej przekąski - nie zapominaj o niej wychodząc z domu!

Dziecko powinno móc coś przekąsić, gdy jest głodne!

Zobacz też: Rozwijające zabawy na dworze dla dziecka

Zachowanie dziecka na spacerze

Przede wszystkim powinnaś pozwolić malcowi się pobrudzić. Najbardziej brudzące zabawy zwykle sprawiają dzieciom największą radość. Dlatego lepiej załóżcie gorsze i ubranka i wybawcie się na całego!

Nie możesz za to przymykać oka na śmiecenie i niszczenie przyrody. Nie pozwalaj dziecku zrywać i łamać gałązek, wyrzucać śmieci na trawnik.

Pamiętaj, e to od Ciebie dziecko uczy się wielu zachowań, zatem dawaj mu dobry przykład!

Zobacz też: Jak zaplanować wiosenny spacer?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)