dziecko fot. Fotolia

Niebezpieczna zabawka w Tesco – zwróć ją do sklepu

Grzechotka Kids II Oball jest w sprzedaży w Tesco od ponad roku.
Marta Słupska / 20.04.2017 10:34
dziecko fot. Fotolia

Sieć sklepów Tesco prosi klientów o zwrot grzechotek Kids II Oball (producent: Kids II UK Limited), które można było do niedawna kupić, z uwagi na to, że zabawka nie została odpowiednio zabezpieczona i stanowi poważne ryzyko dla dzieci. O co chodzi i które grzechotki można (i powinno się) zwracać?

Które zabawki można zwracać?

Grzechotka, o której mowa – taka jak na zdjęciu lub w innym kolorze – nie jest odpowiednio zabezpieczona, przez co małe elementy znajdujące się w jej wnętrzu mogą wydostać się na zewnątrz i stanowić ryzyko zadławienia się u małych dzieci. Uwaga: chodzi o pięć wadliwych serii zabawki: T3065, T0486, T1456, T2316 i T2856 (możemy je sprawdzić spoglądając na mały trójkąt znajdujący się na wewnętrznej części zabawki), pozostałe są bezpieczne.

Istnieje ryzyko, że małe koraliki mogą wydostać się z komory. Dla dzieci poniżej trzeciego roku życia tego typu małe części mogą stanowić ryzyko zadławienia się. Firma Kids II UK Limited dziękuję Państwu za współpracę i przeprasza za wszelkie niedogodności
– głosi komunikat Tesco.

Grzechotkę można zwrócić nawet bez okazywania paragonu. Sklep oddaje w zamian równowartość ceny zakupu. Warto więc przynieść ją do Tesco dla bezpieczeństwa własnego dziecka.

Feralną zabawkę można było nabyć w Tesco od stycznia 2016 roku. Tym bardziej dziwi, że dopiero teraz producent wycofuje serie produktów ze sprzedaży.

To szokujące zdjęcie RTG powinno przestrzec rodziców małych dzieci!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)