Serena Williams fot. ONS.pl

Serena Williams jest w ciąży

Ma 35 lat i na koncie 71 turniejów WTA, z czego 22 wielkoszlemowe. Od swojego debiutu w 1997 roku zarobiła na kortach ponad 81 mln dolarów.
Edyta Liebert / 20.04.2017 09:16
Serena Williams fot. ONS.pl

Serena Williams planuje przerwę od kortu: tenisistka spodziewa się dziecka. Pokazała zdjęcie potwierdzające ciążę, później prędko je usunęła, jednak gratulacjom nie ma końca.

 

My only regret is not pointing my toe sorry coach Garry 🙈

Post udostępniony przez Serena Williams (@serenawilliams)

Serena Williams jest w ciąży

Serena jest partnerką Alexisa Ohaniana, założyciela portalu Reddit, który oświadczył się tenisistce w grudniu ubiegłego roku. Informację o ciąży najbardziej utytułowanej tenisistki świata potwierdziła jej rzeczniczka, Kelly Bush Novak.

- Cieszę się, że mogę poinformować, iż Serena spodziewa się jesienią narodzin dziecka - takie słowa skierowała do przedstawicieli mediów Kelly Bush Novak. Rzeczniczka potwierdziła tym samym, że utytułowana tenisistka jest w 20. tygodniu ciąży.

Ciąża tydzień po tygodniu na Polki.pl

Całe zamieszanie wybuchło w środę, kiedy to Serena Williams umieściła wspomniane zdjęcie na Snapchacie, które podpisała słowami "20 tygodni". Fotografia prędko trafiła do mediów, choć Williams usunęła ją tuż po udostępnieniu. Kilka godzin później domysły i spekulacje na temat ciąży potwierdziła rzeczniczka zawodniczki. Nie było już odwrotu.

Najsłynniejsza tenisistka jest w ciąży

23-krotna mistrzyni wielkoszlemowa w 2017 roku nie zagra już w tenisa (w tenisie odniesienie zwycięstw przez zawodnika lub zawodniczkę we wszystkich czterech turniejach wielkoszlemowych. Należą do nich następujące turnieje: międzynarodowe mistrzostwa Australii, Francji, Anglii i Stanów Zjednoczonych).

Serena spodziewa się narodzin dziecka we wrześniu 2017, a na kort planuje wrócić w 2018. Była w ciąży już w styczniu, kiedy wygrywała wielkoszlemowy Australian Open 2017, czym wzbudziła szacunek i niedowierzanie - "To niezwykła kobieta!" - piszą o Serenie fani i doświadczeni sportowcy.

Wzruszający list Sereny Williams do wszystkich kobiet