Lista niezbędnych rzeczy w samochodzie, gdy wybierasz się z dzieckiem w długą podróż

Czeka cię wiele godzin długiej trasy? Jako kierowca powinnaś być skupiona. Żeby to było możliwe, twoja pociecha powinna zająć się własnymi sprawami. Podpowiadamy, jakie rzeczy powinny znaleźć się w samochodzie, gdy wybierasz się z dzieckiem w długą podróż.
Lista niezbędnych rzeczy w samochodzie, gdy wybierasz się z dzieckiem w długą podróż

Jasne  jest, że całkowicie nie da się „wyłączyć” dziecka, ale dzięki liście niezbędnych akcesoriów, twoja znudzona i zmęczona podróżą pociecha nie odciągnie cię od spokojnego i uważnego prowadzenia samochodu.

Zabawki

Podczas podróży najlepiej sprawdzą się zabawki duże jednoczęściowe i stosunkowo miękkie. Zrezygnujcie z klocków Lego czy innych zabawek, które zawierają drobne elementy. Chyba nie chcesz co chwilę się zatrzymywać, by podnieść zagubione drobiazgi?

Polecamy: Przed wyjazdem dziecka na wakacje

Audiobooki

Ciekawy audiobook to z pewnością jeden z lepszych sposobów na dziecięcą nudę podczas długiej, monotonnej podróży. Płyta z muzyką, słuchowiskiem czy bajką będzie doskonałą rozrywką, dzięki której podróż minie smykowi bardzo szybko.

Filmy

Cena przenośnego dvd zaczyna się już od 300 zł. Warto jednak zainwestować w taki sprzęt. Każdy rodzic, który posiada przenośne dvd zgodnie stwierdzi, że nie ma nic lepszego na podróż.  Dziecko zajęte oglądaniem ulubionej bajki nawet nie zauważy, kiedy dojedziecie na miejsce.

Picie i jedzenie

Spragnione i głodne dziecko może stać się naprawdę nieznośne. Przed podróżą naszykuj więcej picia ponieważ dzieci szybciej niż dorośli odwadniają się. Najlepsza na podróż będzie woda niegazowana. Jeśli twój szkrab jest jeszcze malutki, warto zaopatrzyć się w praktyczne gotowe słoiczki z daniami, owocami i deserami  dla najmłodszych. W taki sposób wystarczy śliniak, łyżeczka i najbliższy przydrożny zajazd, by nakarmić głodnego malucha. Jeśli dziecko jest już starsze, wystarczą kanapki i zdrowe przekąski, na przykład batoniki wielozbożowe.

Polecamy: Na co zwrócić uwagę kupując fotelik samochodowy dla niemowlaka?

Co jeszcze?

Płyn do dezynfekcji rąk

„Mydło bez wody” przyda się podczas długiej podróży. Brudne ręce to pożywka dla wielu niebezpiecznych dla zdrowia dziecka bakterii. Płyn do dezynfekcji rąk jest na ogół bezbarwny i po jego użyciu nie trzeba wcierać dłoni w ręcznik. Przyda się zwłaszcza przed podaniem dziecku jedzenia.

Nawilżane chusteczki

Chusteczki nawilżane kojarzą się zwłaszcza z niemowlakami, gdy wycieramy pupę po zmianie pieluszki. Warto pamiętać o tym „wynalazku”, nawet wtedy gdy dziecko jest już trochę starsze.  Będą niezastąpione podczas podróży, kiedy to nasz mały pasażer wybrudzi się czekoladą, batonikiem czy obleje się klejącym piciem.

Polecamy: Wybieramy fotelik samochodowy dla dziecka - galeria

Gotówka

Warto przed podróżą wypłacić niewielką sumę pieniędzy z bankomatu. Pamiętaj, że w dobie kart kredytowych nie wszędzie można nimi płacić. Dlatego warto mieć parę groszy rezerwy, gdy będziesz robić zakupy w sklepie w mniejszej miejscowości.

Torba na śmieci

Jeśli bałagan cię dekoncentruje, przed podróżą zaopatrz się w torebkę na śmieci. Dzięki temu zachowasz porządek w samochodzie, a papierki po drobnych przekąskach znajdą się w odpowiednim miejscu.

Życzymy wam szczęśliwej drogi!

Zobacz także: Gry i zabawy, które umilą dziecku długą podróż

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)