POLECAMY

Przed wyjazdem dziecka na wakacje

Bez względu na to, czy Wasza pociecha wybiera się po raz pierwszy czy po raz kolejny na kolonie lub obóz warto zadbać o pewne sprawy. My podpowiadamy na co zwrócić uwagę przed wyjazdem dziecka na wymarzone wakacje!
Przed wyjazdem dziecka na wakacje

Sprawdzone biuro podróży

Biuro podróży, które znacie i które zostało już sprawdzone przez Was samych lub znajomych to ważny element szczęśliwych wakacji Waszego dziecka. Musicie przecież mieć pewność, że warunki w jakich dziecko będzie odpoczywać, są takie na jakie się decydowaliście i za jakie zapłaciliście. Nie tylko baza lokalowa jest ważna. Również jedzenie i jego jakość mogą niekiedy sprawić niemiłą niespodziankę. Dlatego też przed wyjazdem ustalcie z dzieckiem, że będzie się z Wami kontaktowało jeśli coś będzie nie tak.

Droga do docelowego miejsca

Na zasłużony odpoczynek Wasze dziecko musi najpierw szczęśliwie dojechać. Nie bez znaczenia jest tu stan techniczny pojazdu, umiejętności kierowcy a przede wszystkim jego poważny stosunek do pracy, który nie pozwala mu wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu lub innej substancji odurzającej.

Zasady kontroli autokarów

W tym roku zmieniły się zasady kontroli autokarów wiozących dzieci na obóz lub kolonię. Do tej pory należało zadzwonić i umówić się z funkcjonariuszem Policji na kontrolę pojazdu w miejscu zbiórki dzieci. Tak nadal postąpią rodzice z województw: dolnośląskiego, kujawsko – pomorskiego, lubuskiego, opolskiego, pomorskiego, świętokrzyskiego, zachodniopomorskiego.

W pozostałych województwach zostały wyznaczone specjalne miejsca kontroli autokarów, ich baza dostępna jest na stronie KGP: http://www.policja.pl/portal/pol/1/55253/Akcja_quotBezpieczny_wypoczynek_dzieci_i_mlodziezyquot.html

Polecamy: Dzieci w obronie prawa

Kontrolę autokaru może również przeprowadzić pracownik Inspekcji Transportu Drogowego. Można się z nim umówić telefonicznie lub podobnie jak funkcjonariusz Policji wezwać w dniu wyjazdu dzieci na wypoczynek – jeśli będziecie mieli podejrzenia co do stanu technicznego pojazdu lub trzeźwości kierowcy.

Jeśli kontrola wykaże nieprawidłowości w stanie technicznym pojazdu – drobne usterki powinny zostać usunięte na miejscu, w przypadku poważnych uchybień – przewoźnik ma obowiązek podstawić inny autokar.

Czytaj także: Mobilne dzieci

Źródło: Komenda Główna Policji

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)