POLECAMY

Kreatywne spędzanie czasu – poznaj kilka zabaw!

Każdy rodzic marzy, aby jego dziecko spędzało kreatywnie czas. Jednak niełatwo taki czas zorganizować - zwłaszcza, gdy malec marzy tylko o zabawie. Dlatego najlepiej uczyć bawiąc! Poznaj nasze pomysły na kreatywne zabawy z dzieckiem!
Kreatywne spędzanie czasu – poznaj kilka zabaw!

Papier do prezentów - zabawa dla dziecka

Zawsze znajdzie się jakaś uroczystość w rodzinie - urodziny cioci,  imieniny, święta... Dlatego przygotuj wraz z dzieckiem własny papier do pakowania prezentów!

Co będzie potrzebne:

  • papier łatwo wchłaniający wilgoć
  • farby wodne
  • łyżki
  • folia samoprzylepna
  • foremki do ciastek lub papierowe kubeczki

Jak się bawić?

Najpierw przelejcie farby wodne do papierowych kubków lub foremek do ciastek. Następnie rozłóżcie papier - dobrze, gdy jego rogi przykleicie taśmą klejącą, aby się nie przesuwał (to w końcu bardzo delikatny papier). Weźcie łyżki i pędzle - wylewajcie farbę na papier, malujcie, twórzcie fantazyjne wzory. Kiedy skończycie, a papier będzie jeszcze mokry, przykryjcie go samoprzylepną folią i dokładnie wygładźcie rękami. To sprawi, że wygładzą się wszystkie nierówności i farby dodatkowo wymieszają ze sobą.

Zdejmijcie folię! Papier do pakowania prezentów jest gotowy (pozwólcie mu tylko dokładnie wyschnąć).

Inny berek - zabawa dla dziecka

To zabawa, która pomoże spożytkować Twojemu dziecku nadmiar energii! Jest dobra wszędzie, w każdym miejscu - w domu, w parku, na placu zabaw! Warto jednak zmodyfikować nieco reguły berka - osoba jest złapana dopiero po nadepnięciu goniącego na cień!

W ten sposób dziecko będzie musiało cały czas uważać na to, co dzieje się z jego cieniem. Pokaż dziecku, co dzieje się z cieniem - jak go zgubić, jak zmienia pozycję w zależności od ruchów dziecka.

Zobacz też: Plastyczne zabawy dla dziecka

Woskowy rysunek - plastyczna zabawa dla dziecka

Co będzie potrzebne:

  • woskowa świeca
  • biały papier
  • farba i pędzel

Jak się bawić?

Połóż przed dzieckiem biały arkusz papieru a następnie pozwól mu namalować niewidzialny rysunek przy użyciu woskowej świecy! Maluch będzie miał nie lada zadanie - w końcu jego malowidło nie będzie widoczne! Kiedy skończy powiedz maluchowi, żeby zamalowało wybraną farbą cały rysunek. Dopiero kiedy farba wyschnie ukaże się dzieło malca!

Nie ograniczajcie się do jednego malowidła, pozwól dziecku stworzyć kilka takich dzieł!

Ornitolog - edukacyjna zabawa dla dziecka

Ta zabawa pozwoli Ci nauczyć dziecko, jakie ptaki możemy spotkać w Polsce. Wypożyczcie lub kupcie atlas ptaków. Następnie dokładnie go przejrzyjcie, odnajdźcie gatunki, które występują w Waszej okolicy. Zaopatrzcie się w lornetkę iw wybierzcie na wielkie poszukiwanie ptaków!

Maluch będzie zachwycony - będzie w końcu podglądał ptaki przez lornetkę! A ile się przy tym nauczy!

Zobacz też: Zabawy specjalnie dla dziecka

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (7)
/rok temu
A ja myślę, że budowanie autostrady z chłopcami, oczywiście z wykorzystaniem taśmy klejącej kolorowej, jest genialnym pomysłem. Taśmy można kupić w Pakarcie, różne kolory.
/6 lat temu
A ja proponuje pójść do Manufaktury Cukierków w Warszawie. Na oczach dziecka powstają przepyszne lizaki i cukierki, a po skończonym pokazie dziecko dostaje lizaka zrobionego własnoręcznie. Polecam! Ogromna zabawa dla dzieci, ale i dla dorosłych! ;)
/6 lat temu
Jeśli chodzi o mnie to ja teraz w takie mrozy wole zawozić dziecko do Bawialni Czary Mary.Mamy ją niedaleko na Białołęce, wiec moje dziecko moze w naprawde fajny sposób spędzic wolny czas, i bawić sie ze swoimi rówieśnikami.
POKAŻ KOMENTARZE (4)