POLECAMY

Jak się bawić z maluchem w domu?

Dzieci uwielbiają zabawę! Dlatego każdemu rodzicowi zależy, aby bawiły się kreatywnie i uczyły się poprzez zabawę! My podpowiadamy jak zająć dziecku czas zabawą w domu! Skończyły Ci się pomysły na zajęcie malucha? Sprawdź nasze zabawy!
Jak się bawić z maluchem w domu?

Własne kiełki - idealna zabawa dla dziecka

Co będzie potrzebne:

 • ziarna fasoli lub soczewicy
 • spodek
 • papierowy filtr do kawy
 • woda

Jak się bawić?

Przygotujcie spodek - połóżcie na nim filtr do kawy, a następnie posypcie go kilkoma ziarenkami fasoli (ewentualnie soczewicy). Ziarna skropcie wodą, odstawcie spodek na parapet i czekajcie! Po dwóch dniach ziarna fasoli wypuszczą kiełki! Po około tygodniu zabawcie się w żniwa! Kiełki możesz pozwolić zjeść dziecku.

Zobacz też: Zabawy idealne na jesień

Własna roślinka - idealna zabawa dla dziecka

Co będzie potrzebne:

 • ziarna fasoli lub groszku
 • waciki
 • szklany słoik
 • miska
 • woda

Jak się bawić?

Najpierw musicie namoczyć ziarna fasoli w misce z wodą. Zostawcie je najlepiej na noc w wodzie! Następnie wysypcie je do słoika i wrzućcie do nich kilka zwilżonych wacików. Odstawcie naczynie na parapet i czekajcie! Po kilku dniach nasiona wypuszczą korzenie, a potem kiełki!

Zobacz też: Plastyczne zabawy dla dziecka

Mała roślinka przebije się przez waciki i obrośnie je dookoła! Dzięki temu Twoje dziecko zostanie hodowcą fasoli!

Taka zabawa to dobry moment na opowieść, w jaki sposób rozwijają się rośliny!

Zróbmy mapę - świetna zabawa dla dziecka

Co będzie potrzebne:

 • wykałaczki
 • arkusz papieru (może być tektura)
 • klej

Jak się bawić?

Pozwól dziecku wykleić na kartonie mapę z wykałaczek! Możecie bawić się w odkrywców skarbów - niech maluch schowa coś w pokoju, a następnie próbuje zrobić mapę, która pomoże Wam wspólnie odnaleźć ukrytą rzecz!

Jeśli dziecko będzie miało problem z wyklejaniem pozwól mu posłużyć się kredkami dla lepszego zobrazowania kompozycji!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/6 lat temu
Wszystko zależy od tego ile dziecko ma lat. Można układać klocki , można puzzle /jeśli większe/,mozna rysować,oglądać obrazki w książce i o każdym coś opowiedzieć,pobawić się w chowanego - dzieci to lubią. Potem spacer i dalej można uskuteczniać zabawę,opowiadając np. znane bajki, lub wymyślone przez nas.
/6 lat temu
Krecia, świetny pomysł! Myślę, że wykorzystam go podczas zabawy ze swoim dzieckiem. A znacie może jeszcze jakieś inne gry, zabawy, by zająć dziecko podczas zimowych wieczorów? Podzielcie się, proszę! :)
/6 lat temu
Całkiem zapomnieliśmy o zabawach na kanwie poznanych utworów literackich. Ja w ten sposób robiłam z dzieckiem nawet gry planszowe. Na podstawie przeczytanej historii rysuje się trasę, z pułapkami, z bonusami. Dziecko samo rysuje charakterystyczne miejsca. I można się bawić długie godziny. Świetnie nadała nam się do tego książka Poczytaj mi mamo, ale mówię o nowym, zbiorczym wydaniu- zawierającym 10 tekstów. Już np.pierwszy tekst Zarozumiała łyżeczka Elżbiety Szeptyńskiej- to w zasadzie gotowa trasa od szuflady w kredensie, aż na półkę z butami...