kanapki

Jak z dziećmi przygotować jedzenie na piknik?

Piknik z rodziną i znajomymi może być doskonałym sposobem spędzenia wiosennego czy letniego dnia. Do pikniku musisz się jednak dobrze przygotować - szczególnie od strony jedzenia, gdyż najczęściej odbywają się one z daleka od cywilizacji i trudno będzie „wyskoczyć” do sklepu po brakujący składnik.
/ 22.05.2011 10:46
kanapki

Co zabrać na piknik z dzieckiem?

Najpierw warto zadbać o talerze, kubki i sztućce. Oczywiście na piknik można zabrać plastikowe. Możesz wszystko spakować do wiklinowego kosza piknikowego. Nie zapomnij też o ściereczce lub nawilżonych chusteczkach, by mieć czym wytrzeć ręce i buzie po jedzeniu. Jeżeli piknik odbywa się latem i ma trwać kilka godzin można zabrać małą, turystyczna lodówkę, by na słońcu nie popsuły się przygotowane potrawy. Jeżeli jedziesz ze znajomymi czy rodziną warto podzielić się przygotowaniem menu, by było urozmaicone.

Piknikowe menu

Na piknik najlepiej nadają się małe przekąski w formie kanapek, pasztecików, bułeczek. Możesz też zabrać kawałki ciasta, ale tylko suchego, np. babkę czy biszkopt.

Na obiad najlepiej nadaje się kurczak czy to upieczony w całości czy np. skrzydełka lub udka. Idealne na wypoczynek na świeżym powietrzu są warzywa i owoce.

Gdy podasz dzieciom pokrojoną w paski lub kółeczka marchewkę, ogórka czy paprykę pewnie chętnie je zjedzą. Warto wziąć sezonowe owoce, np. maliny, truskawki czy czereśnie oraz zawsze przydatne jabłka i banany.

Polecamy: Jak mądrze urozmaicić dietę małego dziecka?

Podczas zabaw dzieci nabierają apetytu dlatego zadbaj, by ilość jedzenia była wystarczająca.

Możesz też zabrać gotowe produkty jak ciastka, krakersy czy paluszki, nabierają one zupełnie innego smaku na letnim pikniku. Oczywiście konieczne jest też zabranie napojów, szczególnie dużo dzieci muszą pić podczas upałów.

Oprócz wody i soków możesz zabrać termos z herbatą lub kawą dla dorosłych.

Ważne jest również to, by uczyć dzieci od małego porządku i kultury, dlatego dokładnie posprzątajcie miejsce po pikniku. Wszystkie resztki jedzenia, odpadki, skórki czy puste opakowania, butelki zabierz do domu.

Czytaj także: Pomysły na ciekawe spędzenia czasu z dzieckiem