Jak przygotować piknik z dzieckiem?

Jak przygotować piknik z dzieckiem?

Słoneczna pogoda i wolny od pracy, przedszkola czy szkoły dzień to idealne połączenie, aby zorganizować piknik. Aby piknik był udany wybierz odpowiednie miejsce. Jeżeli możesz wyjedź poza miasto, na polankę w lesie czy na łąkę.
/ 22.05.2011 10:41
Jak przygotować piknik z dzieckiem?

Wybór miejsca na piknik

Ważne jest, by miejsce było oddalone od ulicy, by dzieci mogły się swobodnie bawić. Na piknik koniecznie zabierz koc, na którym wszyscy się zmieszczą. Jeżeli jedzie więcej osób to zabierz dwa lub kilka koców, by wszyscy mogli swobodnie usiąść. Dla dzieci możesz dodatkowo zabrać miękkie poduszki, gdyż jeżeli piknik ma trwać cały dzień to dziecko będzie mogło się zdrzemnąć.

Ubiór dziecka na piknik

Zwróć też uwagę na to, jak ubrać dziecko, szczególnie jeżeli piknik ma trwać kilka godzin, gdyż pogoda może się zmienić. Najlepiej ubierz dziecko „na cebulkę” czyli w kilka warstw. Jeżeli będzie gorąco, to je rozbierzesz, a gdy się ochłodzi dodatkowo ubierzesz.

O ubraniu dziecka decyduje również jego aktywność, gdy dziecko bawi się, biega to wymaga cieńszego ubranka niż wówczas, gdy np. je czy bawi się na kocu.

Polecamy: Ubiór dziecka

Zapewnij dziecku atrakcje na pikniku

Na piknik koniecznie trzeba zabrać zabawki, gdyż samo siedzenie na kocu nie będzie dla dzieci atrakcyjne. W zależności od wieku dziecka warto wziąć ze sobą piłkę, badmintona, skakankę, gumę i inne przyrządy do różnego rodzaju sportów. Najlepsza zabawa będzie wówczas, gdy dorośli też w nią się włączą.

Jedzenie i picie na pikniki

Gdy piknik trwa kilka godzin nie możesz zapomnieć o posiłkach i napojach. Możesz zabrać specjalne plastikowe naczynia, które ułatwią zjedzenie przygotowanych potraw, a się nie stłuką. Warto przygotować potrawy łatwe do jedzenia, różnorodne i takie, które lubą wszyscy członkowie rodziny. Przy jedzeniu na pikniku uważaj na owady, by osa czy pszczoła nie usiadły na jedzeniu. Najlepiej chroń jedzenie specjalnymi pokrowcami.

Czytaj także: Zdrowe jedzenie dla dziecka

Na wyprawę za miasto spakuj też podstawową apteczkę, by nie zaskoczyło Cię skaleczenie czy ukąszenie przez owada. By piknik następnego dnia był miłym wspomnieniem nie zapomnij o kremie przeciwsłonecznym z filtrem.