Brian Tracy o integralnym rozwoju dzieci – cykl filmów

Brian Tracy, światowej klasy szkoleniowiec, w oparciu o własne doświadczenia w cyklu filmów wyjaśnia dlaczego integralny rozwój jest tak ważny dla dzieci. Zachęcamy Was do obejrzenia wykładów.

Brian Tracy o integralnym rozwoju dzieci

Polecamy: Idea integralnego rozwoju - sposób na wychowanie szczęśliwego dziecka

Wykład 1.

Brian Tracy, światowej klasy szkoleniowiec, ojciec czwórki dzieci, wyjaśnia dlaczego budowanie poczucia własnej wartości i bezwarunkowa miłość rodziców są ważne dla prawidłowego rozwoju dzieci.

Wykład 2.

Dzieci uczą się żyć od swoich rodziców, naśladują ich, dlatego ogromne znaczenie ma nasza własna samoocena i związek, w którym żyjemy. To dla dziecka wzorce, z których ono czerpie. Poprawmy więc to wszystko co można poprawić.

Wykład 3.

Brian Tracy wyjaśnia wpływ krytykowania dzieci, jako pewnego nawyku rodziców, na przyszłe relacje pomiędzy rodzicami i dziećmi. Około 5-6 roku życia rodzice krytykują dzieci osiem razy częściej niż je chwalą. Brian podaje 5 prostych sposobów, jak unikać destruktywnej krytyki, by budować w dzieciach poczucie własnej wartości.

Wykład 4.

Na świecie przeprowadzono badania, w których zapytano rodziców czego najbardziej życzyliby własnym dzieciom. W różnych zakątkach świata, niezależnie od stanu majątkowego i wykonywanego zawodu, powtarzały się trzy odpowiedzi: żeby dzieci były szczęśliwe, by odniosły sukces w życiu osobistym, w związku, karierze oraz by nauczyły się samokontroli. Jak rodzice mogą dzieciom w tym pomóc?

Brian Tracy jest wymieniony obok Petera Druckera, Stephena Coveya czy Welcha jako jeden z najbardziej wpływowych liderów biznesu na świecie. Szkoli rocznie ponad 250 tysięcy osób w dużych i małych firmach na całym świecie w dziedzinie strategii, zarządzania, sprzedaży, rekrutacji, motywowania pracowników, rozwoju zawodowego i osobistego. Ma unikalną umiejętność prowadzenia szkoleń w sposób, który pobudza słuchaczy do bezzwłocznego wdrożenia w praktyce poznawanych technik i narzędzi.

Autor: Fundacja Rodzice Przyszłości


Zobacz także: Sprawdź czy jesteś świadomym rodzicem - 6 faktów na temat rozwoju dzieci

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)