POLECAMY

Czy można zaplanować płeć dziecka?

Czy można zaplanować płeć dziecka przed poczęciem? Cóż... są pewne triki. Sprawdź jakie!
Czy można zaplanować płeć dziecka? fot. Fotolia

Owulacja, czyli kiedy się kochać, żeby była dziewczynka, a kiedy, żeby był chłopiec

Komórki płciowe dzielimy na męskie i żeńskie - czyli plemniki i komórki jajowe. Komórka jajowa zawiera żeński chromosom X, zaś plemniki są i męskie (Y) i żeńskie (X). Żeby urodziła się dziewczynka musimy połączyć chromosomy X i X., jeśli połączy się chromosom Y z X - urodzi się chłopiec.

Polecamy: Witaminy - źródło zdrowia mamy i dziecka

Brzmi bardzo naukowo, ale jak to robić w praktyce?

Cóż, w praktyce może się nie udać. Stąpasz po bardzo cienkiej granicy, musisz o tym wiedzieć. Ale możesz trochę pomóc szczęściu, a przynajmniej spróbować wpłynąć na płeć dziecka, które będziesz nosić przez całą ciążę w swoim brzuchu!

Na początek musisz poznać różnicę pomiędzy plemnikami X i Y. Plemniki X żyją dłużej i są bardziej wytrzymałe. Natomiast plemniki Y są o wiele szybsze.

Chłopiec

Żeby urodził się chłopiec najlepiej współżyć tuż przed owulacją i tuż po niej. Wtedy większe szanse na dostanie się do komórki jajowej mają plemniki z chromosomem Y - te szybsze.

Dziewczynka

Aby urodzić dziewczynkę trzeba kochać się na 2-3 dni przed jajeczkowaniem. Wtedy plemniki bardziej wytrzymałe prędzej dotrą do komórki jajowej. Pamiętaj - im bliżej owulacji, tym większe szanse na chłopca! Jeśli chcemy mieć dziewczynkę można też kochać się częściej. Wtedy istnieje większe prawdopodobieństwo, że w nasieniowodach mężczyzny będzie więcej plemników z chromosomem Y.

Polecamy:  Mężczyzno, przygotuj się na dziecko

Dieta

Co zaskakujące dieta także może wpłynąć na płeć dziecka. Urodzenie dziewczynki zwiększa spożywanie produktów bogatych w wapń - takich jak np. sery, mleko, buraczki i magnez - szpinak, ryby, orzechy.

Z kolei na płeć męską dziecka wpływa spożywanie produktów bogatych w potas i sód (sól kuchenna).

Sztuczne zapłodnienie

Dzięki zaawansowanej technologii naukowcy są w stanie pobrać nasienie i podzielić je - rozdzielają laboratoryjnie plemniki na te z chromosomem Y, i na te z chromosomem X. Wtedy masz jasność - to jedyny stuprocentowo pewny sposób na urodzenie dziecka z wybraną przez nas płcią.

Poprzednie sposoby mogą tylko nieco pomóc szczęściu!

Zobacz także: Zanim zdecydujesz się na in vitro

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/6 lat temu
a jaka to różnica jakiej płci będzie dziecko? Chyba najważniejsze żeby było zdrowe!
/6 lat temu
Myslę, że ziarnko prawdy w tym jest, ale to przede wszystkim zalezy od szczescia ;)