zakochanie /fot.Fotolia fot. Fotolia

Czy można zaplanować płeć dziecka?

Czy można zaplanować płeć dziecka przed poczęciem? Cóż... są pewne triki. Sprawdź jakie!
/ 15.09.2011 12:38
zakochanie /fot.Fotolia fot. Fotolia

Owulacja, czyli kiedy się kochać, żeby była dziewczynka, a kiedy, żeby był chłopiec

Komórki płciowe dzielimy na męskie i żeńskie - czyli plemniki i komórki jajowe. Komórka jajowa zawiera żeński chromosom X, zaś plemniki są i męskie (Y) i żeńskie (X). Żeby urodziła się dziewczynka musimy połączyć chromosomy X i X., jeśli połączy się chromosom Y z X - urodzi się chłopiec.

Polecamy: Witaminy - źródło zdrowia mamy i dziecka

Brzmi bardzo naukowo, ale jak to robić w praktyce?

Cóż, w praktyce może się nie udać. Stąpasz po bardzo cienkiej granicy, musisz o tym wiedzieć. Ale możesz trochę pomóc szczęściu, a przynajmniej spróbować wpłynąć na płeć dziecka, które będziesz nosić przez całą ciążę w swoim brzuchu!

Na początek musisz poznać różnicę pomiędzy plemnikami X i Y. Plemniki X żyją dłużej i są bardziej wytrzymałe. Natomiast plemniki Y są o wiele szybsze.

Chłopiec

Żeby urodził się chłopiec najlepiej współżyć tuż przed owulacją i tuż po niej. Wtedy większe szanse na dostanie się do komórki jajowej mają plemniki z chromosomem Y - te szybsze.

Dziewczynka

Aby urodzić dziewczynkę trzeba kochać się na 2-3 dni przed jajeczkowaniem. Wtedy plemniki bardziej wytrzymałe prędzej dotrą do komórki jajowej. Pamiętaj - im bliżej owulacji, tym większe szanse na chłopca! Jeśli chcemy mieć dziewczynkę można też kochać się częściej. Wtedy istnieje większe prawdopodobieństwo, że w nasieniowodach mężczyzny będzie więcej plemników z chromosomem Y.

Polecamy:  Mężczyzno, przygotuj się na dziecko

Dieta

Co zaskakujące dieta także może wpłynąć na płeć dziecka. Urodzenie dziewczynki zwiększa spożywanie produktów bogatych w wapń - takich jak np. sery, mleko, buraczki i magnez - szpinak, ryby, orzechy.

Z kolei na płeć męską dziecka wpływa spożywanie produktów bogatych w potas i sód (sól kuchenna).

Sztuczne zapłodnienie

Dzięki zaawansowanej technologii naukowcy są w stanie pobrać nasienie i podzielić je - rozdzielają laboratoryjnie plemniki na te z chromosomem Y, i na te z chromosomem X. Wtedy masz jasność - to jedyny stuprocentowo pewny sposób na urodzenie dziecka z wybraną przez nas płcią.

Poprzednie sposoby mogą tylko nieco pomóc szczęściu!

Zobacz także: Zanim zdecydujesz się na in vitro