czekolada afrodyzjak, czy czekolada to afrodyzjak, afrodyzjaki, walentynki fot. Fotolia

Czekolada - afrodyzjak

Czy słyszałaś już o tym, jak mocno czekolada pobudza zmysły?
Weronika Kwaśniak / 05.06.2019 23:03
czekolada afrodyzjak, czy czekolada to afrodyzjak, afrodyzjaki, walentynki fot. Fotolia

Chyba każda z nas uwielbia smak czekolady - jej spożywaniu towarzyszy uczucie błogiej przyjemności, a w chwilach złego nastroju cały nasz organizm marzy o nawet niewielkiej dawce brązowego przysmaku.
Czy wiesz że czekolada jest również świetnym afrodyzjakiem?

Dlaczego czekolada to afrodyzjak?

Badania wykazały, że w momencie spożywania czekolady nasz mózg zachowuje się prawie identycznie, jak wtedy gdy jesteśmy pod wpływem bardzo silnego pożądania. Po zjedzeniu czekolady nasze libido może wzrosnąć.
Wszystko dzięki temu, że ten przysmak zawiera w sobie takie substancje jak fenyloetyloamina czy kofeina. Powodują one wzrost tzw. hormonów szczęścia. Czekolada sprawia, że stajemy się bardziej zrelaksowani i zmniejsza poziom stresu.
Badania naukowe nie potwierdzają jednoznacznie, że czekolada bezpośrednio wpływa na pożądanie seksualne - jest to raczej wpływ pośredni, związany z podwyższeniem poziomu hormonów szczęścia.
Nie od dziś wiadomo, że osoby szczęśliwe i zrelaksowane, mają większą chęć na zbliżenia fizyczne. Stąd związek między spożywaniem czekolady a ochotą na seks.

Czekoladowy afrodyzjak w Walentynki

Zalety czekolady warto wykorzystać zwłaszcza w Walentynki. Jeśli planujesz kolację przy świecach dla dwojga, to właśnie czekolada powinna być nieodłącznym elementem deseru.
Nie bez powodu większość komedii romantycznych jako najbardziej seksowną przekąskę prezentuje szampana oraz truskawki z czekoladą!
W Walentynki sprawdzą się różne przepisy na desery z czekoladą - możesz przygotować dla ukochanego np. czekoladowe ciasto z płatkami migdałowymi, muffinki czekoladowe, tort czekoladowy lub kremowy mus czekoladowy.
Taki zmysłowy deser pasuje idealnie na zwieńczenie romantycznej walentynkowej kolacji!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)