Po pierwsze - zadbaj o szkło
Bez znaczenia jest to, czy przygotowujesz drink warstwowy czy jakikolwiek inny - bardzo istotne jest, w czym go serwujesz. Szkło musi wyglądać nienagannie. W przypadku drinków warstwowych wybierz kieliszki bądź szklanki z cienkiego szkła, bez dodatkowych zdobień w krysztale czy dekoracyjnych ornamentów.
Po drugie - przygotuj kilka rodzajów napojów
Aby robić drinki warstwowe będziesz potrzebować kilku rodzajów płynów, minimum tyle, ile chcesz otrzymać warstw. Minimum - ponieważ dana warstwa może wymagać zmieszania ze sobą dwóch rodzajów płynów, np. soku z ginem czy soku z rumem. Przy tym trzeba pamiętać, by łączyć napoje o zbliżonej gęstości. W myśl tej zasady nie mieszaj ze sobą nektaru z gęstym sokiem 100%, w dodatku z cząstkami miąższu.
Zobacz także: Jak zrobić musujące drinki?
Po trzecie - gęste na dole
Teraz najważniejsza zasada przygotowywania drinków warstwowych - nie potrzebujesz posiadać szczególnie dużą wiedzę z fizyki czy chemii by wiedzieć, że gęstszy płyn opadnie na dno. A ponieważ nie chcesz, by poszczególne warstwy twojego drinka przelewały się przez siebie tracąc oryginalny kolor - zaczniesz od najgęstszego, po to właśnie, by pozostał na dole.
Syrop jest gęstszy od likieru, więc to syrop wlewamy jako pierwszy. Kolejne warstwy natomiast dolewamy bardzo powoli - można pomóc sobie łyżką, aby to po niej spływały kolejne napoje.
Polecamy: Drinki na bazie rumu.