Jakie języki obce gwarantują wysoką pensję fot. Fotolia

Postanowienie na 2017 rok: naucz się języka, zarobisz więcej!

Zobacz, które języki obce cenione są najwyżej!
Milena Oszczepalińska / 29.12.2015 06:40
Jakie języki obce gwarantują wysoką pensję fot. Fotolia

Znajomość języków obcych może znacznie podnieść notowania pracownika. Jednak szczególnie znajomość niektórych języków jest naprawdę cenna. Chcesz wiedzieć, jakiego języka warto zacząć się uczyć? Przeczytaj! Może to być doskonałe postanowienie noworoczne na 2017 rok! Byleby tylko zostało zrealizowane, a nie jak w większości tego typu postanowień...

Jakie języki obce gwarantują wysoką pensję?

Nie licz na to, że znajomość angielskiego zagwarantuje ci zawrotne wynagrodzenie. Dziś ten język zna już niemal każdy w mniejszym lub większym stopniu. Aby pochwalić się szczególnym atutem przed pracodawcą, należy znać jakiś bardziej egzotyczny język. Ważne jednak, by był on przydatny, to znaczy język takiego kraju, z którym wiadomo, że polscy przedsiębiorcy mają jakieś interesy.

Sprawdź ofertę kursów językowych w Szkole Języków Obcych LINCOLN!

Jakie języki są szczególnie cenione?
Obecnie najwięcej zarabiają ci, co znają:

  • języki skandynawskie (fiński, szwedzki, norweski, duński);
  • języki azjatyckie (koreański, chiński, japoński).

Inne, popularne języki obce, jakimi posługują się Polacy, jak np. francuski, niemiecki, włoski, hiszpański, rosyjski, również mogą być atutem!

Z nowym rokiem warto pokusić się o nabycie nowej umiejętności, a nauczenie się języka obcego zawsze może się przydać, również prywatnie. W pracy natomiast może być powodem do otrzymania podwyżki, awansu lub lepszej posady.

Sprawdź też inne porady dotyczące pracy:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)