kobieta na hamaku fot. Adobe Stock

Długie weekendy 2018. Kiedy wziąć urlop, żeby mieć więcej wolnego? [TERMINY]

Kiedy będą długie weekendy w 2018 roku?
Marta Kosakowska / 08.05.2018 14:52
kobieta na hamaku fot. Adobe Stock

Jak wypadają wolne weekendy w 2018 roku? Te pytania zadają sobie wszyscy, którym zależy, by zyskać więcej wolnego. Wystarczy umiejętnie zaplanować urlop, by zyskać czas na krótki wypad lub odpoczynek. Poznaj dokładną rozpiskę długich weekendów w tym roku. Dowiedz się, kiedy będą okazje, by mieć dodatkowe wolne.

Długi weekend w czerwcu - Boże Ciało

Przełom maja i czerwca to doskonała okazja na przedłużenie sobie weekendu. Boże Ciało wypada 31 maja w czwartek. Biorąc urlop na 1 czerwca, czyli piątek, zyskujemy 4 dni wolnego. Odpoczywać będzie od 31 maja od 3 czerwca.

Nowe prawo pracy. Zmiany w 2018 roku

Święto Wojska Polskiego - 15 sierpnia

Święto Wojska Polskiego wypada w tym roku w środę. Wystarczy wziąć 2 dni wolnego, by zyskać okazję do odpoczynku przez 5 dni. Wolne będziemy mieć od 15 do 19 maja.

Wszystkich Świętych - 1 listopada

W tym roku 1 listopada wypada w czwartek. Biorąc urlop na piątek, zyskujemy 4 dni wolnego. Krótki odpoczynek będziemy mieć od 1 do 4 listopada.

Boże Narodzenie i Nowy Rok

Wigilia Bożego Narodzenia w 2018 roku wypada w poniedziałek. Jeśli weźmiemy 1 dzień wolnego, będziemy mogli świętować aż przez 5 dni. Wolne zaczniemy w niedzielę 22 grudnia, a zakończymy dopiero 26 grudnia w środę.

Przeczytaj:
Jak liczyć okres wypowiedzenia umowy o pracę?
Jak wypowiedzieć umowę zlecenie?