Jak podnieść jakość pracy fot. Fotolia

Jak podnieść jakość pracy - 3 skuteczne sposoby

Wprowadź je w życie, a twoja praca będzie dużo wydajniejsza.
Milena Oszczepalińska / 21.07.2015 06:44
Jak podnieść jakość pracy fot. Fotolia

Pracujesz i pracujesz, i pracujesz... a efekty nadal są marne? Prawdopodobnie jesteś zbyt przemęczona, znudzona i brakuje ci zapału. Możesz to zmienić. Sprawdź, jak!

Jak podnieść jakość pracy?

Mamy dla ciebie 3 niezbyt popularne metody na zwiększenie efektywności pracy. Będziesz zaskoczona, jak korzystnie te zmiany wpłyną ja jakość twojego działania. Owszem, nie każda praca pozwala na tego typu reorganizację czasu pracy, ale jeśli tylko możesz sobie pozwolić na te niewielkie zmiany, wdróż je jak najszybciej. Od czego zacząć?

1. Przerwa na spacer

Warto wyjść z biura, szczególnie latem, i przejść się po okolicy. Taki nawet 15-minutowy spacer doskonale dotleni mózg i sprawi, że zaczniesz myśleć szybciej, a nowe pomysły same zaczną przychodzić ci do głowy.

W zimne, deszczowe dni spacer zastąp lekką gimnastyką w biurze. Wystarczy kilka skłonów, przysiadów i wymachów ramionami, by organizm był w lepszej formie i tym samym zwiększył efektywność twojej pracy.

2. Drzemka obowiązkowa

W ciągu dnia jest taki moment, że tracimy nieco sił, czujemy się sennie, ociężale. Praca w takim stanie nie może być efektywna. Zamiast ślęczeć przed ekranem monitora i pracować w zwolnionym tempie, zrób sobie krótką drzemkę. Ile powinna trwać? Na pewno nie dłużej, niż 20 minut, inaczej za bardzo się roześpisz, a wówczas też wcale nie będzie ci się chciało pracować.

3. Biuro na łonie natury

Jeżeli tylko możesz, zabierz laptop do parku i tam pracuj. Przyjemna okolica, ładne widoki uspokajają, a przebywanie na świeżym powietrzu poprawia dotlenienie organizmu, dzięki czemu pracuje się sprawniej. Obecnie w wielu miejscach dostępne jest darmowe WIFI, więc nawet konieczność pracy z dostępem do Internetu nie powinna być przeszkodą.

Sprawdź też:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)