kobieta w rakiecie fot. Fotolia

Bleisure - Biznesowe podróże - Trendy 2017

Czym jest bleisure? Dowiedz się o najgorętszym trendzie w podróżach
Joanna Mroczkowska / 15.02.2017 05:41
kobieta w rakiecie fot. Fotolia

Co roku podróże zyskują na popularności, te dalekie i te bliskie. Wynika to z rozwoju techniki i coraz większej konkurencji w tym obszarze. Firmy turystyczne biją się o klienta, jak nigdy dotąd. A to skutkuje niższymi niż kiedykolwiek cenami wycieczek. Okazuje się też, że millenialsi bardziej inwestują we wspomnienia niż w rzeczy nabyte. Starsi ludzie też doceniają podróże, w końcu nic jak one - kształcą.

 

Czym jest bleisure?

Magazyn Forbes opublikował listę najgorętszych trendów w podróżach na rok 2017. Na szczycie listy jest tendencja ukryta pod tajemniczą, dla Polaków nazwą - bleisure. To nic innego, jak połączenie dwóch słów - biznesu i przyjemności (ang. business + pleasure). Okazuje się, że coraz więcej osób podróżujących w sprawach biznesowych wykorzystuje tę możliwość, by wyciągnąć ze zleconego wyjazdu jak najwięcej korzyści.

 

Gdzie podróżowaliśmy najchętniej w 2016 roku?

Niektóre zawody związane są z częstymi wyjazdami, nie tylko zagranicznymi. Koszty dojazdu, noclegu, a także wyżywienia pokryte są przez firmę, w której pracują. Trend polega na tym, by wykorzystać tę opcję i przedłużyć sobie wyjazd o dzień lub dwa. Okazuje się, że wiele osób z tego korzysta, a firmy nie mają z tym problemów. Wystarczy przebookować bilet na późniejszy termin i zapłacić za dodatkowe noclegi. W ten sposób wiele osób zwiedza świat, ale o kraj, w którym mieszkają.

10 gadżetów, które musisz mieć w podróży

Jak przewidują prognozy bleisure w roku 2017 będzie jednym z najpopularniejszych trendów w turystyce. Czy ktoś z was korzystał już z bleisure?