Teatr Dramatyczny - spektakl Imię, obsada aktorska

Teatr Dramatyczny - spektakl Imię, obsada aktorska fot. Materiały prasowe
Grudniowa propozycja teatralna z wyśmienitą obsadą aktorską.
Milena Oszczepalińska / 17.12.2014 06:35
Teatr Dramatyczny - spektakl Imię, obsada aktorska fot. Materiały prasowe
28 grudnia w Teatrze Dramatycznym, na Scenie na Woli odbędzie się premiera nowego spektaklu. Będzie to inscenizacja francuskiej sztuki "Le Prénom" w polskim tłumaczeniu „Imię” w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza.
 

Fabuła spektaklu "Imię"

Akcja spektaklu rozgrywa się w ciągu jednego wieczoru, podczas kolacji wyprawianej przez profesora literatury Pierre'a i jego żonę Elisabeth w ich paryskim mieszkaniu. Wieczorem gospodyni zaserwuje wyśmienite potrawy kuchni marokańskiej, pan domu zaimponuje gościom powiększonym o kolejne tomy księgozbiorem. Zdecydowanie zapowiada się udana kolacja.

Zaproszeni goście to przyjaciel domu, puzonista – Claude, brat Elisabeth - błyskotliwy przedsiębiorca Vincent oraz jego dużo młodsza ciężarna partnerka Anna
. W tym gronie przebieg spotkania zdawał się przewidywalny. Jednak tym razem typowe, drobne sprzeczki przerodzą się w prawdziwą bitwę. Całe zamieszanie wywoła z pozoru niewinne pytanie o planowane imię dla dziecka.
 

Obsada aktorska:

  • Edyta Olszówka jako Elisabeth;
  • Wojciech Malajkat jako Vincent;
  • Szymon Bobrowski jako Pierre;
  • Marcin Hycnar jako Claude;
  • Dorota Krempa jako Anna.

Dlaczego warto iść do Teatru Dramatycznego na spektakl "Imię"?

Powodów jest co najmniej kilka. Dobrze napisane, dowcipne dialogi, zaskakujące sekrety rodzinne bohaterów oraz zabawne wątki to komediowe atuty „Imienia” porównywanego często do „Boga mordu” (filmowa „Rzeź” Romana Polańskiego). Warto wiedzieć, że film, który powstał na podstawie tej sztuki, otrzymał w 2013 roku dwa Cezary oraz trzy nominacje (w tym za najlepszy scenariusz adaptowany).

Zobacz też:

Materiały prasowe - Kostrzewa PR

Redakcja poleca

REKLAMA