Złodziej - komedia kryminalna w Teatrze Capitol fot. Materiały prasowe

Złodziej - komedia kryminalna w Teatrze Capitol

Komedia kryminalna to ulubiony gatunek Cezarego Żaka.
30.10.2014 13:23
Złodziej - komedia kryminalna w Teatrze Capitol fot. Materiały prasowe

Co aktor i reżyser mówi o sztuce oraz aktorach występujących w nowym spektaklu warszawskiego teatru?

Propozycja wyreżyserowania oraz zagrania tytułowej roli w sztuce Erica Chappella, który jest uważany za jednego z najlepszych komediopisarzy brytyjskich, bardzo ucieszyła Cezarego Żaka. „Pamiętam z mojego dzieciństwa Teatr Telewizji  z cyklu Kobra, które to spektakle moi Rodzice i ja jako dziecko i nastolatek oglądaliśmy namiętnie. Pamiętam ten dreszczyk emocji przy każdej emisji. Marzy mi się więc zrobienie prawdziwego kryminału również w Teatrze” – mówi aktor. 

Jak w skrócie przebiega fabuła?

Późny wieczór, dom za miastem, gospodarze z przyjaciółmi wracają z przyjęcia. Na gorącym uczynku zostaje przyłapany złodziej. Nie jest to jednak zwyczajny opryszek. To osobnik sympatyczny, zagrany brawurowo przez Cezarego Żaka. Złodziej, który przeszukując dom poznał najgłębsze tajemnice mieszkańców. Złodziej z fantazją, psycholog, który wywróci wzajemne relacje mieszkańców do góry nogami. A może to nie jedyny złodziej, który pojawi się w sztuce?


 
„Udało mi się zaprosić do współpracy kolegów, którzy potrafili to wszystko urzeczywistnić na scenie. Mogę powiedzieć, że taka obsada to marzenie” – podsumowuje Cezary Żak. Kogo tak wychwala? Izabelę Kunę, Renatę Dancewicz, Leszka Lichotę oraz Rafała Królikowskiego, którzy grają czwórkę przyjaciół jeszcze z dzieciństwa. A tytułowy Złodziej prowadzi z nimi przedziwną grę, która prowadzi do zaskakujących wniosków.
Złodziej” to inteligentna fabuła, mnóstwo humoru, błyskotliwe żarty, brawurowe zwroty akcji i… zaskakujący finał. Komedia w reżyserii Cezarego Żaka, oprawiona została muzyką wybitnego Krzysztofa Komedy.

Obsada:

  • Renata Dancewicz - Jenny
  • Izabela Kuna - Barbara
  • Cezary Żak - Spriggs
  • Rafał Królikowski - Trevor
  • Leszek Lichota - John

Zobacz też:

Materiały prasowe - Teatr Capitol