7 książek, które warto przeczytać po stracie kogoś bliskiego

7 książek, które warto przeczytać po stracie kogoś bliskiego fot. Fotolia
Pomogą ci!
Edyta Liebert / 24.03.2016 04:52
7 książek, które warto przeczytać po stracie kogoś bliskiego fot. Fotolia

Po stracie bliskich nam osób szukamy ukojenia na różny sposób. Jednym z nich mogą być książki, które przynoszą wsparcie oraz pokonanie smutku. Oto 7 pozycji, po które warto sięgnąć w takiej sytuacji.


 „PS Kocham Cię” – Cecelia Ahern

„PS Kocham Cię” to jedna z najpopularniejszych książek opowiadających o życiu po śmierci ukochanej osoby. Główną bohaterkę Holly poznajemy jako kobietę pogrążoną w żalu i apatii po śmierci męża. Na kolejnych kartach książki obserwujemy jej stopniowe odrodzenie, w którym pomagają jej karteczki z radami pozostawione przez zmarłego męża…

„Bez Ciebie. Wsparcie po stracie bliskiej osoby” – Freya v. Stulpnagel

Książka powstała z myślą o osobach, które nie potrafią ułożyć sobie życia po stracie bliskiej osoby. Autorka oferuje czytelnikowi wsparcie i pocieszenia, a także szereg rad na pokonanie żalu i smutku. W książce nie brakuje wielu wskazówek oraz rytuałów, które mogą okazać się pomocne w pierwszych dniach po uracie bliskiej osoby, a także w późniejszym czasie.


„Rok magicznego myślenia” – Joan Didion


Autorka książki – dziennikarka Joan Didion w piękny i wzruszający sposób opisuje swoje odczucia podczas żałoby po utracie ukochanego męża. Wybitna eseista pokazuje, że nie trzeba się wstydzić mówić o smutku i poczuciu samotności, a godnie stawiać im czoła.

„Umarł mi. Notatnik żałoby” – Inga Iwasiów

Autorka napisała tę książkę w przypływie bólu i rozpaczy po śmierci ojca. Książka jest zapisem prywatnego przeżywania żałoby oraz uczuć z nią związanych. To zdecydowanie najbardziej osobista książka w dorobku autorki.

„Motyl” – Lisa Genova


Książka „Motyl” o angielskim tytule „Still Alice” doczekała się już swojej ekranizacji. To piękna opowieść o pożegnaniu z dotychczasowym życiem oraz walce przed tym co nieuniknione. W powieści główna bohaterka dowiaduje się, że zdiagnozowano u niej Alzheimera. Przestaje poznawać dzieci i samą siebie. Aby walczyć z chorobą tworzy specjalny folder, który ma pomóc jej w zachowaniu godności w obliczu widma rozwijającej się choroby.

Johnatan Safran Foer, "Strasznie głośno, niesamowicie blisko"

Kiedy w idyllicznym, chłopięcym świecie dochodzi do tragedii, Oscar ratuje się kontynuacją swojej przygody. Za wszelką cenę próbuje utrzymać kontakt z rzeczywistością przed atakiem na World Trade Center. Podróżując w poszukiwaniu rozwiązania zagadki, spotyka różnych ludzi, których również dotknęła tragedia. On sam stracił ojca i próbuje poradzić sobie z bólem i tęsknotą.

Zobacz też:

10 rzeczy, o których jeszcze niedawno kobiety nie śniły Piosenki, które uleczą złamane serce

Redakcja poleca

REKLAMA