Pocztówka z Rio de Janeiro

Większość znajomych wybiera się na narty, a Ty marzysz tylko o tym, żeby od zimy uciec jak najdalej? Wybierz się do Rio de Janeiro - tam jest zawsze ciepło.
Rio de Janeiro to miasto pełne magnetyzujących sprzeczności. Znane na całym świecie malownicze plaże Copacabana czy Ipanema oraz pełen gorącej samby styczniowy karnawał bardzo silnie kontrastują tu z morderczo niebezpiecznymi favelami - dzielnicami kontrolowanymi przez narkotykowe kartele. Ten niezwykły klimat dopełnia kamienna postać symbolu miasta – posąg Chrystusa Zbawiciela znajdujący się na górze Corcovado...

Chrystus Zbawiciel na wzgórzu Corcovado

Na wzgórzu Corcovado piętrzy się ogromna, mająca 30 metrów wysokości i ważąca ponad tysiąc ton postać Chrystusa Zbawiciela. Widać ją prawie z każdego miejsca Rio de Janeiro.

Historia tego pomnika sięga 1921 roku, kiedy to ogłoszono konkurs na projekt budowli upamiętniającej setną rocznicę uzyskania niepodległości przez Brazylię. Pod uwagę brano kilka propozycji. Jednak przedstawiona przez inżyniera, Heitora da Silvy, była tą najlepszą.

Postać Chrystusa wykonał słynny i bardzo utalentowany francuski rzeźbiarz Paul Landowski. Obiekt można podziwiać od 1931 roku, a w 2007 roku pomnik Chrystusa został ogłoszony jednym z siedmiu nowych cudów świata.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/6 lat temu
Nie, nigdy tak nie pisałam. Przyslali mi te co chcialam, tylko miały wade. Zapłaciłam odesłałam i tyle je wiizdałam. Natomiast z tym "nijak" się zgodze :) Gdybym byla dalej na nie napalona pewnie pojawilyby sie na blogu predzej czy pozniej.