Co warto zobaczyć w Las Vegas - przewodnik po ciekawych miejscach

Las Vegas to nie tylko bary i występy gwiazd. Znajdziesz tutaj prawdziwe cuda! Co warto zobaczyć w tym mieście? Sprawdź!
/ 24.06.2014 11:39
Miasto Grzechu, Stolica Światowej Rozrywki tak najczęściej nazywane jest Las Vegas – miejsce gdzie czas płynie ...inaczej. To tutaj gry hazardowe, wyszukane restauracje oraz przyciągające przepychem witryny domów mody najznamienitszych stylistów świata, kuszą turystów niewybredną ofertą. Najbardziej zaludnione amerykańskie miasto posiada także kilka perełek urbanistycznych wartych bliższego poznania.

Do takich zapewne należeć będą Fontanny Bellagio. To koncert muzyki, wody i światła. Spektakl barw i dźwięków, które u widzów tego wyjątkowego przedstawienia budzą silne emocje wzruszenia, zachwytu i niedowierzania. Nie ma takiego utworu muzycznego, które by nie zostało zagrane światłem i formą, począwszy od znanych utworów operowych przez muzykę pop a kończąc na brodwayowskich wodewilach. Hipnotyzujące widowisko przyciąga miliony turystów. Wśród widzów spotkać też można zakochanych, gdyż ta jedna z najbardziej efektownych atrakcji miasta jest dość częstym miejscem zaręczyn.

Zachwyt odwiedzających Las Vegas wzbudza także ciągnący się przez około pół kilometra, rozparty pomiędzy parą fasad blisko ze sobą sąsiadujących domów, sztuczny nieboskłon – wielokolorowy, ledowy baldachim. Fremont Street Experience, bo tak nazywa się ta miejska atrakcja Las Vegas, słynie z organizacji niepowtarzalnych koncertów i masowych imprez ze spektakularnym w swym obrazie, corocznym Sylwestrem. Świetlne widowisko rozpoczyna się wygaszeniem wszystkich innych świateł poza tym biegnącym od napowietrznych żarówek. Ogromny, panoramiczny wielobarwny obraz, potęguje u widzów niezapomniane wrażenia, a docierający zewsząd dźwięk o łącznej mocy 550,000 watów, porusza najczulsze struny ludzkich emocji.

Przy Fremont Street Experience mieści się także inne wyjątkowe miejsce – Muzeum Neonu, gdzie na zwiedzających czekają niepowtarzalne perełki reklam świetlnych, które przyozdabiały Las Vegas od chwili, kiedy to piękne miasto powstawało i rozwijało się jako metropolia wszelakich rozrywek i hazardu.

Redakcja poleca

REKLAMA