Chorwacja – idealny pomysł na wakcje

Planujesz urlop nad Adriatykiem? Sprawdź, które miejsca w Chorwacji warto koniecznie zobaczyć.


2. Dubrownik, perła Adriatyku

Najchętniej odwiedzane przez turystów miasto w Chorwacji. Przyciąga zabytkami, architekturą, lokalną kuchnią i życiem nocnym. Stare Miasto Dubrownika to unikalny w Europie, zachowany w całości układ urbanistyczny średniowiecznego miasta wraz z systemem umocnień obronnych. Trzeba koniecznie zobaczyć Wielką Studnię Onofria z 16 kamiennymi maszkaronami, z których tryska woda, barokowy kościół przy klasztorze Franciszkanów z czynną przy wejściu apteką istniejącą od 1317 r. i muzeum klasztorne, gdzie znajdują się XIV- i XV-wieczne sprzęty apteczne, a także katedrę, w której jest wspaniały obraz Tycjana.

W lipcu i sierpniu w Dubrowniku odbywa się najważniejsze wydarzenie kulturalne w całej Chorwacji – Dubrownicki Letni Festiwal, a w ramach jego przedstawienia teatralne, operowe, baletowe, koncerty symfoniczne i imprezy folklorystyczne.

Od pewnego czasu w Dubrowniku pojawia się coraz więcej turystów, którzy przyjeżdżają tu, aby odnaleźć miejsca, w których był kręcony kultowy serial "Gra o tron".

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)