Na co dzień pracuje w Klinice Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku na oddziale terapii psychoz i zaburzeń afektywnych oraz w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w dziale przedszkolnym, a także w Przystani Psychologicznej.
Zajmuje się: terapią indywidualną dzieci i młodzieży, terapią indywidualną osób dorosłych, diagnozą psychologiczną, prowadzeniem warsztatów psychologicznych.
W jaki sposób ujarzmić niesfornego chłopca? Dlaczego dziecięce zachowania nagle się zmieniają? Czy w sytuacji spornej wierzyć dziecku czy osobom z jego otoczenia?
Czytaj więcej
Co zrobić, kiedy dziecko jest niegrzeczne wobec kolegów i nauczycieli? Co może być przyczyną takiego zachowania? Jak rozmawiać z uczniem o poprawie zachowania, aby przyniosło to efekty? Czy można zwrócić się o pomoc do szkolnego psychologa?
Czytaj więcej
Dlaczego dzieci bywają agresywne? Jakie sytuacje predestynują do złych zachowań u dzieci? O jakich sprawach związanych z wymierzaniem kar powinni pamiętać rodzice?
Czytaj więcej
Czy dziecko niepełnosprawne powinno uczyć się w szkole integracyjnej? Jakie są wady nauczania indywidualnego? Jakie warunki należy wziąć pod uwagę wybierając placówkę dla niepełnosprawnego dziecka?
Czytaj więcej
Jak to się dzieje, że niektóre dzieci są samotnikami? Nie chcą mieć przyjaciół czy nie potrafią ich zdobyć? Czy zazdrość może być przyczyną problemów pomiędzy dziećmi? Dla kogo brak przyjaciół stanowi większy problem - dla dzieci czy dla ich rodziców?
Czytaj więcej
Z czego mogą wynikać słabe wyniki w nauce naszych dzieci? Dlaczego dzieci nie chcą się uczyć? W jaki sposób możemy określić obszar trudności, z jakimi zmaga się nasze dziecko? Czy wspólna nauka pomaga?
Czytaj więcej
Rodzic pierwszoklasisty powinien zdawać sobie sprawę, że pierwsze dni w szkole mogą nie być najłatwiejsze dla dziecka! Dlatego tak ważne jest wcześniejsze przygotowanie dziecka do roli ucznia. Zatem czas się przekonać - co powinien wiedzieć rodzic pierwszoklasisty?
Czytaj więcej
Zgrzytanie zębami to częste zjawisko pojawiające się u dzieci w wieku przedszkolnym. Zwykle wzbudza obawę rodziców o zdrowie malucha lub jego zgryz i uzębienie. Nie zawsze jednak przyczyn zgrzytania zębami doszukamy się w medycynie. Kiedy lekarz i stomatolog wykluczą medyczne przyczyny tej dolegliwości, możliwe jest podłoże emocjonalne.
Czytaj więcej