POLECAMY

Zadbaj o cerę wrażliwą

Cerę wrażliwą pielęgnuj najprostszymi kosmetykami.
Zadbaj o cerę wrażliwą
Im prostszy tym lepszy
Kupując kosmetyk, kieruj się prostą zasadą: nie powinien zawierać więcej niż 10 składników. Im więcej komponentów, tym większe ryzyko uczulenia. Warto też przed zakupem zrobić próbę tolerancji na dłoni. Pamiętaj jednak, że reakcja może się pojawić nawet dwa dni później! Rumiana znaczy wrażliwa.

Rumiana znaczy wrażliwa
Jeśli twoja skóra ma skłonność do rumienienia się i pękających naczynek, może to się łączyć z jej nadwrażliwością. Tak jest w 80 proc. przypadków. A wtedy nie pomogą kremy z witaminą K ani wyciągiem z kasztanowca – typowymi składnikami na naczynka (mogą wręcz dodatkowo podrażniać cerę). Wskazane są zaś łagodne kosmetyki dla alergików.

Przeterminowane kosmetyki
Kupuj szampony klarowne, bez perłowego połysku. Nie zawierają emulgatorów, które spływając w czasie mycia włosów  po twarzy, mogą podrażnić skórę. Przeterminowane kosmetyki Mogą wywoływać podrażnienia, są mniej skuteczne. Dotyczy to wszystkich kosmetyków, także do makijażu. Mascarę wymieniaj co 3–4 miesiące, nawet jeśli jej nie zużyjesz. Przy zamykaniu staraj się też nie wtłaczać spiralką powietrza do pojemniczka.

Jeśli błyszczyk nakładasz palcem, wymień go po sześciu miesiącach, jeśli aplikatorem – po roku. Nigdy nie pożyczaj błyszczyku, bo w środku jest twoja ślina i drobne zanieczyszczenia. Szminkę wymień maksymalnie po dwóch latach (w środku jest wosk, który może jełczeć). Na podkład przychodzi czas po roku. Ale raz w tygodniu myj dołączoną do podkładu gąbeczkę w ciepłej wodzie.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/10 lat temu
dzięki za opinię o herpexie - na pewno skorzystam.pozdrawiam!
/10 lat temu
A może herpex? Mnie pomaga. Leczy opryszczkę i pielęgnuje skórę, bo zawiera dimeticon oprócz acyklowiru
/10 lat temu
mam wrażliwą cerę a do tego często robi mi się opryszczka - na ustach i w nosie.jak mogę zwalczyć opryszczkę bez podrażniania mojej skóry?