POLECAMY

Cera bez rumieńców

Jeśli zdarza ci się rumienić, choć wcale nie masz powodu do wstydu, winę za to ponoszą rozszerzone, prześwitujące przez skórę naczynka krwionośne. Prawidłowa pielęgnacja ma ogromne znaczenie.

Oczyszczanie: Unikaj twardej, chlorowanej wody. W sam raz dla ciebie będzie przegotowana lub oligoceńska. Postaw na delikatne żele i płyny do mycia twarzy, najlepiej specjalnie przeznaczone do twojego typu cery. Zrezygnuj z kosmetyków zawierających alkohol, który mocno rozszerza naczynka i sprzyja zaczerwienieniom.

Złuszczanie: Dwa razy w miesiącu możesz wykonać peeling enzymatyczny, w żadnym wypadku nie mechaniczny! Aby takie złuszczanie było skuteczne, najlepiej przeprowadzić je podczas kąpieli. Warunkiem aktywnego działania peelingu jest woda, dlatego jej opary unoszące się w łazience są niezbędne, by złuszczanie było naprawdę skuteczne!

Wybór kremów: W ciągu dnia konieczne jest solidne nawilżanie skóry, ale tylko emulsjami bez konserwantów i substancji zapachowych, z dużą dawką związków wzmacniających ścianki naczyń krwionośnych. Możesz też przed snem dodatkowo aplikować serum z takimi składnikami jak wyciąg z kasztanowca, miłorzębu japońskiego, escyną, rutyną, wit. K, C, metronidazolem, retinoidami (np. retinaldechydem) czy arniką. Szczególną uwagę zwróć też na ochronę przeciwsłoneczną – kremy z filtrami powinnaś stosować przez cały rok. Poszukaj kosmetyków z filtrami mineralnymi – są dobrze tolerowane przez skórę i rzadko podrażniają.

W gabinecie:
- Laserowe usuwanie naczynek
- energia świetlna jest pochłaniana przez czerwony barwnik krwi i zamienia się w ciepło. Po osiągnięciu odpowiednio wysokiej temperatury koaguluje i niszczy ściany naczynia, powodując ich zamknięcie.
- Łagodne zabiegi złuszczające - np. kwasem migdałowym, glikolowym (niskie stężenia). Wykonywane regularnie wzmacniają skórę i naczynka. Powodują efekt większej gęstości skóry właściwej i naskórka, które lepiej chronią ukryte w niej naczynka.

Zalecenia ogólne:
- Unikaj ciepłej wody i gorących kąpieli.
Zamiast rozszerzać naczynka, lepiej przeprowadzać im trening, oblewając skórę na przemian ciepłą i zimną wodą≥
- Nie zapominaj o filtrach przeciwsłonecznych. Nie tylko latem, ale także w pochmurne dni.
- Nie dla ciebie są kosmetyki z kwasami AHA i alkoholem oraz peelingi ziarniste.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/3 lata temu
Najlepszy jest IPL, miałam bardzo rozszerzone naczynka na całej twarzy, po 3 zabiegach w CDiME Amaryllis są juz niewidoczne, pani dr. poleciłam mi również serum do twarzy i krem z Beauty Concept na naczynka, kupiłam i nie żałuje bo kosmetyki są na prawdę dobre :)
/8 lat temu
Od kiedy używam kosmetyków przeznaczonych do cery z problemami naczynkowymi ( np FLoslek) i robię sobie raz w roku zabieg IPL nie mam już aż tak dużych wypieków jak miałam do tej pory. A filru do twarzy używam zawsze 50+
/9 lat temu
a co zrobić jak ktoś ma rozszerzobne pory (genetycznie) zrujnowaną skórę po nieudanej walce z trądzikiem i często sie rumieni? ;/
POKAŻ KOMENTARZE (2)