Sposób na naturalnie piękne i gęste brwi

Jeśli twoje brwi są słabe, rzadkie, mają brzydki kształt i włoski na nich rosną w różne strony – czas to zmienić! Marzysz o pięknych, gęstych i wyrazistych brwiach? To nic trudnego! Poznaj nasze sprawdzone sposoby!
Katarzyna Krajewska / 26.09.2015 17:25

Fot. Fotolia

Odżywki do brwi

Jeśli twoje brwi są słabe i cienkie, możesz to zmienić. Wystarczy, że przez minimum 3-4 tygodnie (a najlepiej przez 3 miesiące) będziesz codziennie aplikować odżywkę do brwi. Na rynku jest ich wiele, więc na pewno nie będziesz miała problemu ze znalezieniem odpowiedniego kosmetyku dla siebie.

Niestety musimy wybrać idealną dla nas odżywkę na zasadzie prób i błędów, bo odżywka, którą chwali jedna kobieta, może nie odpowiadać innej.

Niektóre odżywki mogą być tańsze, ale będą szybko mętniały, inne – mimo że droższe mogą uczulać, jeszcze inne mogą się słabo wchłaniać, być mało wydajne, mogą spływać albo posiadać aplikator, który nie pozwala na dokładne nałożenie odżywki.

Ceny odżywek wahają się w granicach od kilku do kilkuset złotych.

Naturalne oleje

Zamiast specjalnej odżywki do brwi, możemy używać naturalnych olejów, np. kokosowego, arganowego, sezamowego albo rycynowego. Aplikujemy je specjalną szczoteczką (podobną do tej, która jest w tuszach do rzęs) lub wcieramy płatkiem albo patyczkiem kosmetycznym.

Polecamy: Wszystko o regulacji brwi

Kapsułki do brwi

Alternatywą odżywek i olejów mogą być specjalne kapsułki do brwi. Jednym z rodzajów takich kapsułek są kapsułki keratynowe. Keratyna jest jednym z głównych składników brwi (oraz innych włosów). Takie kapsułki często wzbogacane są o witaminy, które mają za zadanie wzmocnić brwi.

Polecamy: Dopasowanie brwi do kształtu twarzy

Zamiast keratynowych kapsułek z witaminami do odżywienia rzęs możemy używać witaminy A+E również w kapsułkach, którą aplikujemy tak jak inne odżywki.