Jak dbać o rzęsy i brwi?

Chcesz mieć firany rzęs i piękne, mocne, ładnie wyregulowane brwi? A czy dbasz odpowiednio o swoje rzęsy i brwi? Jeśli nie, nie dziw się, że rzęsy i brwi wypadają lub są słabe. Rzęsy i brwi, tak samo jak twoje włosy, wymagają odpowiedniej pielęgnacji i pomaga im zdrowa, kompletna dieta.
/ 23.04.2013 10:14

Tak samo jak włosy na głowie, osłabione rzęsy i brwi mogą wypadać. Tylko spokojnie - one również odrastają! Możesz jednak zapobiec ich wypadaniu, stosując się do kilku zasad. Najważniejsze to stosowanie ich regularnie.

Zobacz też: Nietypowe brwi - inspiracje

  • Dbaj o to, aby w twojej diecie nie zabrakło składników takich jak: cynk, żelazo i witaminy z grupy B. Znajdziesz je w wątróbce, rybach, szpinaku i brokułach, a także w dostępnych na rynku suplementach witaminowych. Ale stosowanie suplementów najlepiej skonsultuj z lekarzem lub dietetykiem. Tak by sobie nie zaszkodzić.
  • Nigdy, ale to nigdy nie idź spać z makijażem na twarzy. Makijaż zostawiony na noc spowoduje efekt zmęczonej i poszarzałej skóry, a także sińce pod oczami oraz łamanie i wypadanie rzęs. Rzęsy kruszą się, gdy usztywnione tuszem ocierają się o poduszkę. Dodatkowo musisz bardzo delikatnie dokonywać demakijaży i najlepiej kosmetykami, które są do tego przeznaczone oraz są łagodne dla twoich brwi i rzęs.

Rzęsy i brwi

  • Używaj zalotki do rzęs tylko na specjalne okazje. Nie wolno jej zaciskać dłużej niż 10 sekund i nie wolno wywijać nią powieki, ani ciągnąć za rzęsy. Podgrzewanie zalotki działa tak samo jak używanie lokówki na włosy. Nigdy nie podkręcaj rzęs po pomalowaniu, są wtedy sztywne i łatwo się złamią.Trwała na rzęsy wykonana w gabinecie kosmetycznym podkręci je trwale na ok. 3 miesiące i nie będziesz musiała poświęcać czasu na zalotkę.
  • Od czasu do czasu zrezygnuj z tuszu do rzęs na rzecz odżywki do rzęs. Jeśli jesteś fanką naturalnej pielęgnacji, wspomóż rzęsy odrobiną oleju rycynowego. Nabierz go na czystą szczoteczkę do malowania rzęs i delikatnie nałóż go tak jak tusz. Ten sam patent możesz zastosować na brwi. Jeśli twoje brwi i rzęsy pomimo usilnych starań są rzadkie i cienkie, możesz zdecydować się na ich wzmocnienie i zafarbowanie henną oraz przedłużenie w gabinecie kosmetycznym.

Zobacz też: Kolorowa kreska na powiece

Tekst: Paulina Wargulewska, terapeuta, serwis zdrowego stylu życia www.spainfo.pl