Maseczka z aspiryny stosowana była już przez nasze babcie. I nic dziwnego, to świetny sposób na pozbycie się niedoskonałości i rozjaśnienie skóry. Dlaczego? Aspiryna (i polopiryna) zawiera kwas acetylosalicylowy, który ma silne działanie wysuszające, rozjaśniające i oczyszczające.
Spis treści:
- Jak działa maseczka z aspiryny?
- Maseczka z aspiryny na twarz – dla jakiej cery ?
- Maseczka z aspiryny na twarz – jak często stosować?
- Maseczka z aspiryny na twarz – przeciwskazania
- Maseczka z aspiryny na twarz – jak ją zrobić?
Jak działa maseczka z aspiryny? Efekty
Maseczka z aspiryny działa przeciwzapalnie, łagodzi podrażnienia i przyspiesza gojenie się ranek. Wszystkie niedoskonałości zostają zmniejszone i zredukowane.
Skóra natychmiast po zastosowaniu maseczki jest gładsza, jaśniejsza i matowa. Zaskórniki stają się niewidoczne, a cera oczyszczona i pozbawiona nadmiernej ilości sebum.
Maseczka z aspiryny na twarz – dla jakiej cery ?
Maseczka z aspiryny najlepiej sprawdzi się w przypadku cery mieszanej, tłustej, skłonnej do zmian trądzikowych, problematycznej. Przy regularnym stosowaniu można zauważyć wyraźną poprawę stanu skóry, zmniejszenie liczby zaskórników i krostek.
Maseczka z zielonej herbaty na twarz: hit w pielęgnacji skóry trądzikowej. 5 najlepszych przepisów
fot. Maseczka z aspiryny/ Adobe Stock, Olesia
Maseczka z aspiryny na twarz – jak często stosować?
Maseczkę z aspiryny nakładaj regularnie, raz w tygodniu. Tyle w zupełności wystarczy, żeby zobaczyć efekty. Robiąc częściej, możesz wysuszyć i podrażnić skórę.
Maseczka z aspiryny na twarz - przeciwskazania
Maseczka z aspiryny nie jest zalecana dla cery naczynkowej, wrażliwej i bardzo suchej. Nie powinna być również stosowana przy ostrym trądziku - może zaostrzyć stan zapalny.
Maseczka z miodu na twarz - nawilża skórę i spłyca zmarszczki. 6 przepisów dla każdego typu cery
Maseczka z aspiryny na twarz – jak ją zrobić?
Maseczka z aspiryny świetnie działa nie tylko na trądzik, blizny i przebarwienia, ale jest też pomocna w walce ze zmarszczkami.
Ważne: przed nałożeniem maseczki na twarz, wykonaj próbę uczuleniową.
Maseczka z aspiryny na trądzik, blizny, przebarwienia i rozszerzone pory
Do 3-4 tabletek aspiryny dodaj łyżeczkę wody albo hydrolatu i (opcjonalnie) łyżkę jogurtu. Wymieszaj składniki i nałóż mieszankę. Odczekaj 10-15 minut i zmyj maskę letnią wodą. Po zastosowaniu maski aspirynowej warto nałożyć tę łagodzącą, wyciszającą nieco skórę np. z aloesu.
Taką mieszankę możesz również wykorzystać jako peeling, ale tylko w przypadku, jeśli masz grubą skórę bez skłonności do podrażnień.
Maseczka może nieco spływać z twarzy, więc najlepiej nakładać ją w pozycji leżącej. W okresie letnim pamiętaj, by po zastosowaniu maski nałożyć na skórę krem z filtrem.
Maseczka z aspiryny i miodu na zmarszczki
Składniki:
- 4 tabletki aspiryny,
- 2 łyżki naturalnego, płynnego miodu,
- łyżka wody lub hydrolatu.
Rozgnieć aspirynę na proszek, dodaj wodę, miód i wymieszaj do uzyskania gęstej pasty. Opcjonalnie, możesz dodać kilka kropel witaminy E. Nałóż na twarz, omijając okolice oczu, zrób delikatny masaż i pozostaw na ok. 15 min. Po tym czasie zmyj letnią wodą i na zakończenie wklep krem nawilżający. Maseczkę możesz stosować 2 razy w tygodniu.
Treść artykułu została pierwotnie opublikowana 13.10.2020
Czytaj także:
Maseczka z kurkumy na twarz: domowy sposób na zmarszczki, przebarwienia i niedoskonałości. 5 najlepszych przepisów
Maseczka z siemienia lnianego: potężny sojusznik w walce ze starzeniem. 3 przepisy na naturalne kosmetyki