Makijaż permanentny brwi może ci poważnie zaszkodzić!

To bardzo wygodne rozwiązanie, ale musisz wiedzieć o zagrożeniach związanych z zabiegiem.
/ 10.01.2018 04:36
Makijaż permanentny brwi może ci poważnie zaszkodzić! fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Makijaż permanentny brwi (czyli wytatuowanie zarysu ich łuków) jest bardzo praktyczny. Robi się coraz bardziej popularny. Ładnie zakreślone łuki tworzą efektowną oprawę oczu. Nie trzeba ich malować, bo przez kilka lat wyglądają dobrze. Dzięki nim oszczędzasz czas i nie stresujesz się rano – pół makijażu masz „z głowy”.

To także ratunek dla osób, które z różnych powodów mają jasne naturalne brwi, przerzedzone lub tracą je w wyniku różnych dolegliwości (np. chorób tarczycy czy leczenia onkologicznego). Z estetycznego i praktycznego punktu widzenia makijaż permanentny brwi jest doskonałym wyjściem. Jednak, jak wszystko, prócz zalet ma i wady. Zanim zdecydujesz się na niego, lepiej je poznaj.

Obalamy najpopularniejsze mity na temat makijażu permanentnego brwi!

Przeciwwskazania do wykonania makijażu permanentnego:

  • ciąża i okres karmienia piersią;
  • choroby takie, jak: łuszczyca, cukrzyca, hemofilia, nowotwory, padaczka, poważne dolegliwości serca;
  • przyjmowanie niektórych leków (np. sterydów, antybiotyków, przeciwzakrzepowych);
  • infekcje, stany zapalne i podgorączkowe, wysypki, skaleczenia lub świeże blizny w okolicach brwi;
  • alergia na substancje znieczulające – przed zabiegiem podawane jest miejscowe znieczulenie.

Najczęstsze błędy w makijażu permanentnym to:

  • Źle wyznaczony łuki brwi – będą za krótkie, za długie, zbyt proste lub zbyt zaokrąglone;
  • Źle dobrany odcień – zbyt ciemny (to może się zdarzyć, gdy pójdziesz do linergistki opalona i dobierze kolor pigmentu do opalonej cery, a nie do twojego naturalnego odcienia);
  • Źle wykonany tatuaż – krzywo, nierównomiernie (jedyna rada to rozbicie wprowadzonego pigmentu laserem i wykonanie makijażu od nowa).

A miało być tak pięknie! Co zrobić, gdy nie jesteś zadowolona z permanentnych brwi?

Jak uniknąć kłopotów?

Przede wszystkim musisz znaleźć renomowany salon lub gabinet medycyny estetycznej. Zwróć uwagę na to, jak zostaniesz przyjęta – czy linergistka przeprowadzi z tobą wywiad dotyczący przeciwwskazań, czy poinformuje cię o zagrożeniach i postępowaniu po zabiegu oraz ewentualnych powikłaniach.

Zapytaj o jej umiejętności – gdzie i kiedy się szkoliła. Chociaż wykonywanie makijażu permanentnego w Polsce nie wymaga posiadania certyfikatu, lepiej znajdź certyfikowaną linergistkę (nie bój się zapytać o certyfikat – dobre ośrodki szkoleniowe go wydają po zakończonym szkoleniu). Jeśli go brak, idź do innego salonu.

Więcej o makijażu permanentnym:Jak wygląda makijaż permanentny oczu? Zobaczcie zdjęcie przed i po zabiegu!Czy warto wykonać makijaż permanentny ust?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/13.01.2018 13:44
Jednak ja na permanentne malowanie bym się nie zdecydowała, lubię to, że efekt mogę stopniować delikatnie i jednak makijaż brwi nie jest na tyle skomplikowany, żebym musiała go robić na stałe, mam zestaw do podkreślania brwi z pierre rene i jestem z niego bardzo zadowolona bo jak chcę mocniej podkreślić brwi to dodaje też cień z zestawu, a na co dzień, do pracy, wystarczy mi ujarzmienie włosków samym woskiem
/10.01.2018 17:23
Polecam też panią Agnieszkę,robiłam usta i brwi,czasami też wpadam na mezo. Nie jest to kryptoreklama tylko szczera opinia zadowolonej osoby, która nie zawsze trafiała pod dobry adres.
/10.01.2018 13:16
Zgadzam się, sprawdzony salon to podstawa. Przed moją decyzją bardzo długo się zastanawiałam, przeglądam opinie. Przekonały mnie zdjęcia prac na stronie Pani Agnieszki Kurpias. Nie zawiodłam się moje brwi wyglądają super. Jednym słowem "Polecam" :-) Ania