POLECAMY

Tego nie rób przedłużanym rzęsom!

Zdecydowałaś się na przedłużanie rzęs? Sprawdź, czego absolutnie nie wolno robić po zabiegu. Podpowiada ekspert
Tego nie rób przedłużanym rzęsom! fot. FREE/Imaxtree
Przedłużanie rzęs to nie tylko prosty sposób na wyczarowanie zmysłowego spojrzenia, ale też duża wygoda na co dzień. Nie musisz myśleć o makijażu i o każdej porze dnia (i nocy) wyglądasz jak gwiazda. Są jednak rzeczy, których absolutnie nie wolno robić przedłużanym rzęsom - zwłaszcza w czasie pierwszych 48 godzin. Zastosuj nasze rady w praktyce, a rzęsy będą wyglądały dobrze na długo po zabiegu.

O czym należy pamiętać, mając przedłużane rzęsy, podpowiada ekspert - Justyna Włodarczyk ze Studia Urody Platinium w Warszawie:

1. Do 6 godzin po przedłużaniu rzęs unikaj wody

Poczekaj zatem z prysznicem i kąpielą w basenie. To niezwykle istotny punkt, gdyż klej użyty do przedłużania rzęs musi mieć czas, aby do końca wyschnąć. Zbyt wczesny kontakt z wodą lub parą wodną przeszkodzi mu w tym.

2. Unikaj kontaktu z wysoką temperaturą do 48 godzin

Również przez kilka pierwszych godzin nie wystawiaj świeżo przedłużanych rzęs na działanie wysokiej temperatury. Bezpośrednio po zabiegu zrezygnuj z wylegiwania się na plaży, a także z wizyty w saunie czy w solarium.

3. Powiedz "nie" tłustym kosmetykom

Przedłużane rzęsy to wygoda, niestety ich założenie niesie ze sobą pewną zmianę w sposobie pielęgnacji. Przede wszystkim nie używaj kosmetyków o oleistych konsystencjach, a także tych zawierających glikol i alkohol. Odpada zatem mleczko do demakijażu, tłusty krem do twarzy, olejki. Sięgnij za to po płyn micelarny i kremy o lekkich formułach.

4. Nie trzyj oczu zbyt mocno

Podczas demakijażu powiek, przykładaj wacik, odczekaj chwilę i delikatnie usuń makijaż z powiek wykonując ruch pionowy. Usuwając kreskę zrobioną eyelinerem, użyj patyczka do czyszczenia uszu - w ten sposób będziesz to mogła zrobić precyzyjnie i nie naruszysz rzęs.

5. Nie czesz rzęs zbyt często

Przedłużane rzęsy należy od czasu do czasu przeczesać, ale rób to tylko i wyłącznie wtedy, gdy zachodzi taka potrzeba, bo na przykład po nocy przekrzywiły się na jedną stronę. Nie majstruj przy oczach - tutaj sprawdza się zasada - im mniej, tym lepiej.

6. Zwykły jest lepszy

Malując dolne rzęsy, używaj tuszu o klasycznej formule. Wodoodporne kosmetyki nie są wskazane, bo potem je musisz usunąć tłustszym preparatem, a to również wpływa na klej trzymający rzęsy.

7. Staraj się nie spać na brzuchu

Wiemy, że nad tym trudno zapanować, ale niestety śpiąc z "twarzą w poduszce" narazisz rzęsy na szybsze wypadanie.

8. Zwróć uwagę na krople do oczu

Używasz kropli do oczu? Uważaj, bo w ich składzie też można znaleźć substancje oleiste. Dlatego też w aptece pytaj o składniki produktu.SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)