POLECAMY

Jak działają maseczki oczyszczające

Czy maseczki oczyszczające potrafią skutecznie oczyszczać cerę? Jak wybrać najlepszą maseczkę? Radzi kosmetolog.
Jak działają maseczki oczyszczające

Porad udziela Karolina Leleń, chemik, kosmetolog, wykładowca w Wyższej Szkole Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie.


Maseczki oczyszczające często matowią cerę lub ograniczają produkcję sebum, a nie oczyszczają. Tak działają maseczki oparte na substancjach absorbujących wydzielinę gruczołów łojowych znajdującą się na powierzchni skóry. Najczęściej znajdziesz w nich krzemionkę, talk, kaolin czy wszelkiego rodzaju glinki. Faktycznie usuwają warstewkę wodno-lipidową, ale nie oczyszczają skóry w tradycyjnym znaczeniu tego słowa.


Mogą ograniczać rozwój drobnoustrojów, co też deklarowane jest jako oczyszczanie (choć oczywiście nim nie jest). Zawierają wówczas wyciągi roślinne o takim właśnie działaniu, np. z zielonej herbaty.


Usuwają zrogowaciały naskórek. Maseczki o takiej "specjalizacji" najlepiej oczyszczają skórę. Nie tylko z nadmiaru sebum i nagromadzonych na skórze zabrudzeń, ale także z martwych komórek. Takie działanie mają alfahydroksykwasy i enzymy, dlatego warto poszukać ich w składzie maseczki. Dodatkową ich zaletą jest rozjaśnienie skóry i zmniejszenie skłonności do tworzenia się zaskórników.


Uważaj na podrażnienia. Maseczki z kwasami owocowymi przy bardzo wrażliwej skórze mogą powodować zaczerwienienia i świąd. Najlepiej przed użyciem wypróbuj je na niewielkim fragmencie skóry, np. za uchem.


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (6)
/4 lata temu
Niestety kosmetyki te można kupić tylko przez internet;/ (ale wysyłka jest szybka)
/4 lata temu
:-))
/4 lata temu
Czy można kupić te kosmetyki gdzieś indziej niż przez internet?
POKAŻ KOMENTARZE (3)