POLECAMY

Czym oczyszczać tłustą cerę

Czym myć tłustą cerę, aby zlikwidować nieestetyczne świecenie się skóry i jednocześnie ją pielęgnować? Odpowiadają eksperci.
Czym oczyszczać tłustą cerę

Do zmywania twarzy stosuję mleczko i tonik. Jednak, nim upłynie godzina, skóra znów brzydko się błyszczy. Czym myć twarz, by dłużej była matowa? Katarzyna


Najlepszymi kosmetykami do mycia cery tłustej są żele i płyny beztłuszczowe. Doskonale usuwają wszelkie zanieczyszczenia, ale nie powodują nadmiernego wysuszenia skóry. W ich skład wchodzą substancje antybakteryjne zapobiegające powstawaniu stanów zapalnych, np. krostek.


Wybierając kosmetyki do cery tłustej, proszę unikać środków silnie odtłuszczających – preparatów zawierających duże stężenia alkoholu, mydeł alkalicznych itp., bo usuwają ochronną warstwę lipidową skóry. W konsekwencji reaguje ona powierzchownym przesuszeniem, łuszczeniem, podrażnieniem, zaczerwienieniem, ale w głębszych warstwach i tak nadal jest tłusta.


Polecamy także niezwykle popularne ostatnio, łagodne płyny micelarne, które łatwo, a zarazem delikatnie usuwają zanieczyszczenia. Preparat wygląda jak zwykła woda, a zastępuje mleczko, wodę i tonik. Jest skuteczny i szybki w użyciu, bo nie trzeba go spłukiwać. Zwilżamy tylko wacik, przecieramy twarz i gotowe.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)