POLECAMY

Brwi zaakcentowane

Zarys brwi rzadko jest idealny. Wystarczy jednak poświęcić kilka minut raz w tygodniu na ich pielęgnację, a będą miały perfekcyjny kształt.
Brwi zaakcentowane fot. FREE
Podczas codziennego makijażu często zapominamy o brwiach. Lepiej to zmienić, bo ich kształt i kolor pięknie podkreślają urodę oczu. Nie zmieniaj jednak ich linii, skoryguj jedynie długość i szerokość. Teraz idealne brwi powinny wyglądać naturalnie, cienkie jak niteczki są już dawno niemodne.

Skoryguj kształt
Najpierw sprawdź, czy twoje brwi mają właściwą długość. Weź dwa ołówki. Jeden z nich przyłóż pionowo przy wewnętrznym kąciku oka, drugi zaś poprowadź od skrzydełka nosa do zewnętrznego kącika oka. Włoski, które rosną poza zaznaczonymi miejscami, trzeba usunąć. Najlepiej zabierz się do tego po kąpieli, skóra jest wtedy rozgrzana i zabieg będzie mniej bolesny. Nie używaj lusterka powiększającego, możesz stracić perspektywę i wydepilować za dużo. Wybierając pęsetę, zwróć uwagę, aby miała szerokie końcówki, wtedy bez trudu chwycisz najmniejsze włoski. Ewentualne zaczerwienienia przetrzyj kostką lodu, to obkurczy naczynia krwionośne i zmniejszy ból.

Dopasuj kolor
Jeśli jesteś zadowolona z koloru brwi, możesz ograniczyć się jedynie do przeczesania ich grzebyczkiem lub pociągnięcia bezbarwnym pielęgnacyjnym żelem. W awaryjnych sytuacjach możesz go zastąpić odrobiną kremu do twarzy lub kroplą oliwki. Zwykle jednak brwi wymagają delikatnego przyciemnienia. Staraj się dopasować ich kolor do swoich włosów. Blondynki powinny używać jasnych brązów, beżów, szarości, grafitów. Rysy twarzy kobiet rudowłosych i szatynek najlepiej podkreślą brwi ciemnobrązowe. Czarna kredka przydaje się tylko wyrazistym brunetkom.

Kredka, cień czy żel?
Czym przyciemnić włoski? Najpopularniejsze są kredki do makijażu brwi – nieco twardsze niż te przeznaczone do malowania oczu. Często mają skośnie przycięty pędzelek lub szczoteczkę do rozcierania kresek. Możesz też sięgnąć po matowe szare lub brązowe cienie. Sprawdzają się zwłaszcza w wypadku delikatnych i cienkich brwi. Nakładaj je ukośnie ściętym pędzelkiem. Z kolei brązowy lub bezbarwny żel do brwi (w opakowaniu przypominającym mascarę) jest doskonały do czesania, utrwalania kształtu, nabłyszczania włosków. Pielęgnuje brwi dzięki składnikom odżywczym.

Piękne brwi w 3 krokach
1. Wyreguluj

Wyrywaj tylko włoski rosnące w dolnej linii brwi. Wykonuj szybkie ruchy w kierunku zgodnym z ich wzrostem.

2. Podkreśl
Między włoskami rysuj ołówkiem maleńkie kreseczki na całej długości brwi. Potem rozetrzyj je pędzelkiem.

3. Uczesz
Używając specjalnego grzebyczka lub szczoteczki, uczesz brwi, najpierw na zewnątrz, potem nieco ku górze.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/8 lat temu
bardzo mi się podoba :D