Tatuaż rękaw damski - jaki motyw najlepiej wybrać? Ile kosztuje?

Tatuaż rękaw damski fot. Adobe Stock, Artem Markin
Wytatuowanie całej ręki jest nie tylko czasochłonne, ale wymaga tez specjalnego przygotowania. Projekt w tak okazałym rozmiarze to dość odważna decyzja, dlatego przed rozpoczęciem sesji w studio, warto przemyśleć kilka kwestii. Zobacz, jak przygotować się do zabiegu i jaki wzór wybrać na tatuaż rękaw damski.
Małgorzata Germak / 16.03.2022 07:38
Tatuaż rękaw damski fot. Adobe Stock, Artem Markin

Zainteresowanie taką formą ozdabiania ciała z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Tatuaż damski rękaw może być piękną kompozycją, która nie tylko będzie zdobić ciało, ale też odzwierciedli osobowość i przekonania.

„Rękaw”, czyli tatuaż zajmujący całą rękę (od ramienia aż do dłoni) w kobiecym wydaniu potrafi inspirować i wyglądać bardzo efektownie. Wiele zależy od wzoru, stopnia zagęszczenia tatuażu oraz doboru kolorów. 

Spis treści:

  1. Jak wygląda tatuaż rękaw?
  2. Jaki wzór damskiego rękawa wybrać?
  3. Jak długo trwa zrobienie?
  4. Czy tatuaż rękaw boli?
  5. Jak długo goi się tatuaż rękaw?
  6. Ile kosztuje tatuaż rękaw (damski)?

Jak wygląda tatuaż rękaw?

Kilka lat temu był raczej domeną mężczyzn, dziś wiele kobiet decyduje się na duże tatuaże pokrywające szczelnie całą rękę (lub ręce). Najczęściej nie jest to pierwszy tatuaż, tylko któryś z kolei. Tatuaż rękaw pokrywa większość powierzchni skóry ręki od ramienia aż do nadgarstka, niekiedy schodząc też na wierzch dłoni. Wzory zazwyczaj tworzą całość, stąd nazwa.

Jaki wzór rękawa wybrać?

Będąc w studio możesz wybrać z katalogu gotowy projekt lub zlecić zaprojektowanie tatuażu specjalnie dla siebie. Tatuaż rękaw może stanowić całość (np. róże, mandala, koronka), jak również być połączeniem kilku różnych rysunków. Kolejną decyzją, będzie kolor tatuażu - możesz zdecydować się na wersję w kolorze lub wybrać opcję monochromatyczną – czarny tusz, kontury i cienie. 

Tatuaż rękaw damski kolorowy fot. Adobe Stock, davit85

Jak długo trwa tatuowanie rękawa?

W zależności od szczegółowości wzoru, ilości detali oraz zagęszczenia malunków na ciele, wytatuowanie rękawa może zająć kilka wielogodzinnych sesji, dlatego od rozpoczęcia projektu, aż do ukończenia może minąć kilka miesięcy. W ten czas trzeba też wliczyć przerwy na gojenie się poszczególnych partii tatuażu. Ozdabianie tak dużej partii ciała jest wysiłkiem dla organizmu i należy to robić na raty. 

Czy tatuaż rękaw boli?

Tak, jak przy każdym tatuażu – boli w zależności od indywidualnego progu bólu. Jedna osoba może spokojnie znieść wielogodzinną sesję tatuowania, dla innej będzie to zbyt duży dyskomfort. Wiele zależy również od miejsca. W przypadku ręki najbardziej bolesne miejsca do tatuowania to: wewnętrzna strona bicepsa, zgięcie ręki i nadgarstek od wewnątrz (w tych miejscach skóra jest cienka i wrażliwa). U kobiet odczuwanie bólu może się też różnić w zależność od dnia cyklu miesiączkowego - lekarze uważają, że najlepiej znosimy ból tuż po miesiączce.

Jak długo goi się tatuaż rękaw?

To bardzo indywidualne. U niektórych mały wzór będzie się goił trzy tygodnie, u innych duży tatuaż zagoi się w niecały tydzień. Na pewno warto stosować się do zaleceń tatuatora i przestrzegać higieny. Regenerację naskórka przyspieszą m.in. specjalnie kremy natłuszczające. Na czas gojenia należy unikać ekspozycji na słońce oraz długich kąpieli. 

Wszystko, co musisz wiedzieć, zanim wykonasz tatuaż

Ile kosztuje tatuaż rękaw damski?

Koszt zrobienia tatuażu zależy głównie od:

  • studia tatuażu, z którego usług korzystasz;
  • gęstości tatuażu na ręku i jego wielkości;
  • stopnia skomplikowania wzoru;
  • ilości i czasu sesji.

Cena za tatuaż rękaw damski to min. 2500zł.

Treść artykułu została pierwotnie opublikowana 02.07.20219

Czytaj także:
Jaki napis wybrać na tatuaż? Inspirujące teksty, które nigdy się nie znudzą
Tatuaż na udzie: wszystko, co warto wiedzieć przed podjęciem decyzji. 10 pomysłów na wzór

Redakcja poleca

REKLAMA