delikatny tatuaż rękaw fot. Adobe Stock

Tatuaż rękaw - modny i bardzo widoczny. Czy to opcja dla ciebie?

Wytatuowanie całej ręki wymaga przygotowań. Jaki wzór wybrać, ile trwa zabieg i jaki jest jego koszt?
Małgorzata Germak / 02.07.2019 12:38
delikatny tatuaż rękaw fot. Adobe Stock

„Rękaw”, czyli tatuaż zajmujący całą rękę – od ramienia aż do dłoni – od dawna można zobaczyć już nie tylko u mężczyzn. W kobiecym wydaniu potrafi inspirować i pięknie się prezentować. Wiele zależy od wzoru, stopnia zagęszczenia tatuażu, doboru kolorów. Jednak ozdoba zajmująca tak dużą część ciała to poważna decyzja i – nawet jeśli masz już jakieś tatuaże na ciele – warta przemyślenia.

To warto wiedzieć:

Co to jest tatuaż rękaw?

Kilka lat temu był raczej domeną mężczyzn, dziś wiele kobiet decyduje się na duże tatuaże pokrywające szczelnie całą rękę (lub ręce). Najczęściej nie jest to pierwszy tatuaż, tylko któryś z kolei. Nic dziwnego, bo rękaw to odważna decyzja jeśli chodzi o trwałe ozdabianie ciała.

Wytatuowany wilk symbolizuje wolność i dzikość. Co jeszcze?

Tatuaż rękaw pokrywa większość powierzchni skóry ręki od ramienia poprzez przedramię aż do nadgarstka, niekiedy schodząc też na wierzch dłoni. Wzory raczej tworzą całość, czyli taki właśnie graficzny rękaw - stąd nazwa.
To bardzo widoczna i charakterystyczna forma ozdabiania ciała. Rękawy w damskim wydaniu potrafią być bardzo inspirujące i kobiece.

tatuaż rękaw kolorowy
Tak pięknie może wyglądać kobieca ręka cała wypełniona kolorowymi tatuażami (fot. AdobeStock).

Jaki wzór wybrać?

Gdy pójdziesz do studia tatuażu, będziesz mogła wybrać wzór spośród wielu tam oferowanych. Możesz też zlecić zaprojektowanie tatuażu specjalnie dla siebie. Tatuaż rękaw może stanowić całość, ale też są opcje, żeby składał się z kilku mniejszych wzorów. Mamy dla ciebie kilka inspiracji.

Kolorowy tatuaż na ręce
fot. AdobeStock

tatuaż rękaw damski
fot. Unsplash

tatuaż rękaw męski kolorowy
fot. Unsplash

tatuaż rękaw kwiaty
fot. Unsplash

Poznaj znaczenie 5 najpopularniejszych tatuaży!

Kolejną decyzją, jaka jest przed tobą do podjęcia, to kolor. Wiele kobiet decyduje się na kolorowy tatuaż na ręku. Jednak równie dobrze możesz wybrać opcję monochromatyczną – czarny tusz, kontury i cienie. To zależy, co bardziej ci się podoba.

Ile trwa zrobienie „rękawa”?

W zależności od szczegółowości wzoru i ilości detali oraz zagęszczenia malunków na ciele, wytatuowanie rękawa może zająć kilka wielogodzinnych sesji. Do tego dochodzą przerwy na gojenie się poszczególnych partii tatuażu. Poza tym tatuowanie tak dużej partii ciała jest wysiłkiem dla organizmu i należy to robić na raty.

tatuowanie rękawa
fot. AdobeStock

Czy tatuaż rękaw boli?

Tak jak przy każdym tatuażu – boli w zależności od indywidualnego progu bólu. Jedna osoba może spokojnie znieść wielogodzinną sesję tatuowania, a dla innej jest już to po godzinie męczarnią nie do wytrzymania. Dużo zależy też od miejsca. W przypadku ręki teoretycznie najbardziej bolesne miejsca do tatuowania to: wewnętrzna strona bicepsa, zgięcie ręki i nadgarstek od wewnątrz (w tych miejscach skóra jest cienka i wrażliwa).
U kobiet odczuwanie bólu może się też różnić w zależność od dnia cyklu miesiączkowego - lekarze uważają, że najlepiej znosimy ból tu po miesiączce.

Jak długo goi się tatuaż rękaw? To bardzo indywidualne. U niektórych mały wzór będzie się goił trzy tygodnie, u innych duży tatuaż zagoi się w niecały tydzień. Na pewno warto stosować się do zaleceń tatuatora i przestrzegać higieny.

Wszystko, co musisz wiedzieć, zanim wykonasz tatuaż

Ile kosztuje wytatuowanie całej ręki?

Koszt zrobienia tatuażu zależy od kilku rzeczy:

  • od studia tatuażu, z którego usług korzystasz
  • od gęstości tatuażu na ręku i jego wielkości
  • od stopnia skomplikowania wzoru
  • od ilości i czasu sesji.

Uśredniając - ceny za rękaw zaczynają się od ok. 2,5-3 tys. zł.

Więcej o tatuażach:Tatuaże w formie napisów - inspiracje z Instagrama!Małe tatuaże potrafią zastąpić niejedną biżuterię. Zobacz 8 najładniejszych motywów