Tatuaż na udzie: wszystko, co warto wiedzieć przed podjęciem decyzji. 10 pomysłów na wzór

Nogi dają duże pole do popisu, jeśli chodzi o tatuaż. Ze względu na spory obszar do wykorzystania, możesz zdecydować się na znacznie większy projekt niż na pozostałych partiach. Przeczytaj, jak przygotować się przed wizytą w studio oraz jak pielęgnować tatuaż na udzie po zabiegu.
/ 08.03.2022 13:50

Udo, zaraz po ramieniu jest jednym z najczęściej wybieranych miejsc na tatuaż. Jest tam dużo przestrzeni do pokrycia tuszem, a dodatkowo z łatwością można go ukryćTo dobre miejsce na pierwszą ozdobę. Najczęściej dziewczyny tatuują delikatny napis, podwiązkę, motywy kwiatów lub dwie kokardki z tyłu tuż pod pośladkami. Inspiracji na tatuaż na udzie szukaj w naszej galerii

Spis treści:

  1. Czy tatuaż na udzie boli?
  2. Tatuaż na udzie - odchudzanie i rozstępy
  3. Jak dbać o tatuaż na udzie po zabiegu?

Czy tatuaż na udzie boli?

Odczuwanie bólu podczas zabiegu to kwestia indywidualna, natomiast ze względu na dużą ilość tkanki tłuszczowej w tym miejscu jest on znacznie mniejszy niż na pozostałych partiach ciała. Ważny jest również rozmiar tatuażu, na jaki się decydujesz – im większy, tym dłużej będzie robiony, a to wiąże się z dyskomfortem. 

Jakie studio tatuażu wybrać? 5 zasad, którymi warto się kierować

Ile kosztuje tatuaż na udzie?

Ceny tatuażu na udzie zaczynają się od 300 zł i zależą od wielu czynników: wielkości projektu ( im większy, tym więcej wizyt), wzoru (im bardziej skomplikowany, tym droższy), koloru oraz doświadczenia tatuatora. Ceny uwarunkowane są również od miasta, w którym wykonujesz zabieg.

Tatuaż na udzie: wszystko, co warto wiedzieć przed podjęciem decyzji. 17 wyjątkowych inspiracji
fot. Adobe Stock, belyjmishka

Tatuaż na udzie - odchudzanie i rozstępy

Przed zrobieniem tatuażu na udzie zastanów się, czy planujesz w najbliższym czasie przejść na dietę. Szczególnie istotne jest to przy dużych i szczegółowych wzorach, ponieważ zbyt duże wahania wagi, mogą zniekształcić projekt. Podobnie z pojawiającymi się rozstępami, kiedy już masz wykonany tatuaż – również mogą go zdeformować. Kiedy zobaczysz na ciele świeże, czerwone linie, warto wstrzymać się z zabiegiem aż do osiągnięcia ich ostatecznego wyglądu. Efekt finalny może być inny niż w trakcie robienia. 

Jak dbać o tatuaż na udzie po zabiegu?

Czas gojenia tatuażu na udzie trwa ok. 3-4 tygodni. W tym czasie trzymaj się kilku podstawowych zasad:

  • ogranicz intensywność treningów, szczególnie dolnej partii;
  • unikaj długich kąpieli, tatuaż przemywaj lub spryskuj delikatnie wodą;
  • unikaj ekspozycji na słońce;
  • na czas gojenia zrezygnuj z basenu oraz sauny;
  • tatuaż na udzie smaruj nawilżającym kremem lub maścią np. Alantanem. 

Czytaj także:
Tatuaż łapacz snów – jakie ma znaczenie? 10 inspiracji, które cię zachwycą
Gdzie najbardziej boli tatuaż? Lista czułych miejsc na ciele