POLECAMY

Żele do mycia twarzy i mleczka do demakijażu to przeszłość! Teraz czas na...

O co chodzi?

Kosmetykami, które zdobywają coraz większą grupę wielbicielek, są olejki do demakijażu i mycia twarzy. Na pierwszy rzut oka może to wydawać się absurdalne. W jaki sposób olejki mogą usuwać zanieczyszczenia ze skóry. A jednak! Do tego są znacznie łagodniejszy niż żele, pianki, mleczka i płyny micelarne.

Czy warto używać olejków do oczyszczania twarzy?

Oczyszczanie twarzy olejkami może wydawać się absurdalne. Jednak nabiera to sensu, gdy przypomnimy sobie lekcje chemii i zasadę, że tłuszcz rozpuszcza tłuszcz. A to przecież doskonale przekłada się na naszą twarz! Cząsteczki jednego rodzaju tłuszczu (olejku do demakijażu lub mycia twarz), mieszają się z cząsteczkami innego tłuszczu (zanieczyszczeń i brudu zgromadzonego na naszej skórze) i bez problemu zostają z niej usunięte.

Należy pamiętać, że olejki są produktami, które nie uszkadzając naszej bariery hydrolipidowej. Niestety tradycyjne żele, pianki czy toniki są agresywnymi detergentami, które pozbawiają nas naturalnej warstwy ochronnej - nawet sebum. Zaś skóra go pozbawiona jest podrażniona i przesuszona, aby się przed tym bronić, zaczyna produkować go jeszcze więcej. W efekcie czego zaczynają pojawiać się znienawidzone przez nas zaskórniki, a my zaczynami działać jeszcze silniejszymi detergentami. To błędne koło!

Gdy zaczniecie oczyszczać twarz olejkami, te problemy najprawdopodobniej znikną. Jednak musicie uzbroić się w cierpliwość i dać im czas. Po ok. 3-4 tygodniach zauważycie, że wasza skóra jest gładsza, doskonale nawilżona, a zaskórników jest znacznie mniej. A wy nie będziecie chciały się z nimi rozstać!

Więcej kosmetycznych hitów:

Najbrzydsze kolory lakierów do paznokci!
Wiosenne kosmetyki w kolorze nude
8 najważniejszych kosmetyków do pielęgnacji twarzy

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/2 lata temu
Olejki stosuje się w aromaterapii. Do oczyszczania twarzy przeznaczone są OLEJE