Prawidłowy demakijaż fot. Fotolia/kolaż Polki.pl

Poznaj 5 zasad skutecznego demakijażu!

Tylko prawidłowo oczyszczona skóra może się zregenerować. Sprawdź, czy robisz to dobrze!
Aleksandra Jaworska / 29.12.2015 06:00
Prawidłowy demakijaż fot. Fotolia/kolaż Polki.pl
Oczyszczanie to podstawa pielęgnacji cery. Poświęć kilka minut dziennie, a skóra będzie promienna.

1. Zrezygnuj ze zwykłego mydła 

Zdrowa skóra ma lekko kwaśny odczyn- ph 5,5 i najlepiej znosi preparaty myjące o podobnym odczynie. Mydło zmienia odczyn skóry z kwaśnego na zasadowy, a to powoduje zniszczenie naturalnej warstwy tłuszczowej naskórka, która chroni cerę przed utratą wilgoci.

2. Bądź delikatna dla skóry

Nie trzyj jej, nie rozciągaj, nie szoruj ręcznikiem. Wykonuj łagodne głaszczące ruchy, to poprawia krążenie i odpręża skórę. Nie spiesz się, dopiero gdy kolejny wacik jest czysty to znak, że na twarzy nie ma śladu kosmetyków.

3. Nie stosuj agresywnych kosmetyków

Nawet, gdy masz tłustą cerę, unikaj żeli i pianek z alkoholem, bo niepotrzebnie wysuszają skórę. Warto sięgnąć po płyny micelarne, które są bardzo delikatne dla cery. Dobrym pomysłem jest rękawica Glov. Nie wymaga użycia środków myjących, stosuje się ją tylko z wodą, a po użyciu pierze. Jest zrobiona ze specjalnych włókien, które łatwo zmywają zanieczyszczenia.

4. Nie zapominaj o toniku

Jest niezbędny, by zamknąć pory i przygotować do nałożenia kremu. Jednak nie używaj do demakijażu tylko toniku. Ten kosmetyk nie jest w stanie usunąć z twarzy podkładu, pudru, różu.

5. Unikaj twardej wody

Im więcej w niej wapnia i magnezu, tym jest twardsza. A wtedy wysusza naskórek i czyni ją podatną na podrażnienia. Można częściowo poprawić jakość wody poprzez gotowanie. Można ją zmiękczyć wlewając odrobinę soku z cytryny.

Więcej naszych porad: 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)