Masażer antycellulitowy fot. Adobe Stock

Masażer antycellulitowy - jak go używać, aby był skuteczny?

Masażer antycellulitowy pomaga uporać się nawet z uporczywym cellulitem. Masuj nim ciało 3 razy w tygodniu po 15 minut, a już po miesiącu zauważysz pierwsze efekty.
Małgorzata Machnicka / 03.02.2021 09:12
Masażer antycellulitowy fot. Adobe Stock

Masażer antycellulitowy powinien być lekki i mieć dużo wypustek. Podstawowe masażery kupisz w każdej drogerii za kilka lub kilkanaście złotych. Ich zadaniem jest pobudzenie krążenia krwi i limfy oraz rozbijanie komórek tłuszczowych, które tworzą nierówności na powierzchni skóry, zwane potocznie cellulitem.

W połączeniu z odpowiednią dietą, spożywaniem dużej ilości płynów - głównie wody i zielonej herbaty oraz z aktywnością ruchową, masażer antycellulitowy pozwoli w kilka tygodniu uporać się z pomarańczową skórką.

Rodzaje masażerów antycellulitowych

Masażer antycellulitowy to jeden z najlepszych domowych sposobów na cellulit. Możesz wybierać spośród masażerów ręcznych - drewnianych i plastikowych lub elektrycznych - te są droższe, ale łatwiej i przyjemniej się ich używa.

Masażery antycellulitowe plastikowe

Mogą mieć różne kształty. Są łatwo dostępne - kupisz je w każdej drogerii za kilka złotych, a do tego proste w utrzymaniu czystości. Wyposażone są w rolki masujące, które zapewniają różny stopień intensywności podczas zabiegu. 

Masażery antycellulitowe drewniane

Są tanie, lekkie i ekologiczne. Wyglądem przypominają zwykłą drewnianą szczotkę, mają za to różnej wielkości wypustki, którymi masuje się skórę.

Masażery antycellulitowe elektryczne

Kosztują od 50 do 300 złotych. Łatwo i wygodnie się ich używa, ponieważ nie wymagają użycia siły podczas masażu. 

Masażery antycellulitowe próżniowe

Ich cena waha się od 70 do nawet 500 złotych. Są najskuteczniejsze, ale należy ich używać z rozwagą - ich działanie opiera się na „zasysaniu" skóry, podobnie jak masaż bańką chińską, łatwo więc o mechaniczne uszkodzenia.

jak używać masażera
fot. Adobe Stock

Jak używać masażera antycellulitowego?

Zacznij od wykonania peelingu całego ciała. Następnie na osuszoną ręcznikiem skórę wetrzyj krem na cellulit - najlepiej, jeśli w swoim składzie będzie zawierał wyciąg z kasztanowca, bluszczu albo ekstrakt z alg morskich. 

Po dokładnym wchłonięciu kremu zacznij masaż - masuj ciało od dołu ku górze. Zabieg powinien zajmować mniej więcej 10-15 minut. 

Masaż wykonuj regularnie - najlepiej 3 razy w tygodniu wieczorem. Pierwsze efekty zauważysz już po miesiącu!

Więcej o pielęgnacji ciała:
Co to jest cellulit wodny?
Najlepsze zabiegi na cellulit