Jakie błędy popełniamy podczas pielęgnacji ciała?

Wiele różnych, często niepozornych czynników wpływa na infekcje pochwy. Wystarczy jednak zastosować się do kilku prostych wskazówek, by cieszyć się komfortem i zdrowiem dróg rodnych/fot. Fotolia
Są takie rzeczy, których po prostu nie powinno się robić podczas pielęgnacji ciała. Zastanawiasz się, co to jest i, czy sama popełniasz te błędy. Zobacz i się przekonaj!
/ 28.04.2011 22:06
Wiele różnych, często niepozornych czynników wpływa na infekcje pochwy. Wystarczy jednak zastosować się do kilku prostych wskazówek, by cieszyć się komfortem i zdrowiem dróg rodnych/fot. Fotolia

Uważnie spojrzyj na tę listę i odpowiedz sobie szczerze – czy robię coś z tego? Jeśli padnie odpowiedź – TAK, to pamiętaj, aby natychmiast porzucić ten zły nawyk. Rzeczy, które poniżej zostaną wymienione jedynie przeszkadzają w pielęgnacji ciała, są niezdrowe i szkodliwe, dlatego jak najszybciej trzeba wyrzucić je ze swojego słownika. A więc startujemy…

Pryszcze

Czasami rankiem albo przede ważnym wyjściem ze zgrozą stwierdzasz, że na Twojej twarzy pojawił się ten niechciany gość. Niestety w wielu wypadkach Twoją pierwszą myślą jest – „Należy go wycisnąć”. To jest najgorsza rzecz jaką możesz tak naprawdę zrobić. Podczas wyciskania pryszczy często powstają mikroranki, w które może szybko wdać się zakażenie. Poza tym roznosić bakterie po twarzy i za chwilę może się okazać, że będziesz miała znacznie poważniejszy problem. Najlepiej będzie, jeśli w podobnej sytuacji sięgniesz po maść wysuszającą – ona szybko rozprawi się z pryszczem.

Zobacz także: Test na rodzaj cery

Demakijaż

Przyznaj się przed sobą szczerze, czy zawsze przed snem oczyszczasz twarz i to dokładnie. Jeśli nie, to już od dziś wprowadź to do swojego codziennego rozkładu jazdy. Demakijaż to podstawa pielęgnacji skóry twarzy. Jeśli go zabraknie, skóra szybko stanie się matowa, niedożywiona i ziemista. Pamiętaj, żeby więc każdego dnia zmywać brudy za pomocą mleczka albo toniku. Tu ważna uwaga – kosmetyk do demakijażu, podobnie jak żel do mycia twarzy, należy dobrać odpowiednio do typu cery, żeby nie szkodził a pomagał.

Opalanie

Opalona skóra faktycznie prezentuje się pięknie. Jednak niewłaściwe opalanie szybko może doprowadzić do zestarzenia się skóry, a tego procesu już nie odwrócisz. Poza tym promienie słoneczne bardzo wysuszają skórę, uszkadzają jej naturalną powłokę hydrolipidową. Dlatego zawsze pamiętaj o kosmetykach do opalania, bez nich w ogóle nie wychodź na słońce. Jeżeli zadbasz o skórę właściwie, znacznie dłużej będziesz mogła też cieszyć się piękną opalenizną. Warto więc zainwestować w kosmetyki! Pamiętaj także jeszcze o jednym – opalaj się z umiarem i głową, naprawdę nie warto wychodzić na słońce w samo południe, lepiej poczekać do 16.

Zobacz także: Jak stosować kontrastowe kolory w makijażu?

Prostownica

Wiele kobiet narzeka na pofalowane włosy, nad którymi nie potrafi w żadne sposób zapanować. W takiej sytuacji decydują się na codzienne katowanie ich prostownicą do włosów. Co w efekcie prowadzi to tego, że w ogóle już nie da się ich ułożyć. Najlepiej będzie jeśli jednak ograniczysz użycie prostownicy, a zainwestujesz w odpowiednie kosmetyki do wygładzania włosów, jak szampony, odżywki i pianki do włosów. W znacznie mniejszym stopniu obciążają one Twoje włosy, a poza tym są wzbogacone w składniki odżywcze.

Redakcja poleca

REKLAMA