POLECAMY

Jakie błędy popełniamy podczas pielęgnacji ciała?

Są takie rzeczy, których po prostu nie powinno się robić podczas pielęgnacji ciała. Zastanawiasz się, co to jest i, czy sama popełniasz te błędy. Zobacz i się przekonaj!
Jakie błędy popełniamy podczas pielęgnacji ciała?

Uważnie spojrzyj na tę listę i odpowiedz sobie szczerze – czy robię coś z tego? Jeśli padnie odpowiedź – TAK, to pamiętaj, aby natychmiast porzucić ten zły nawyk. Rzeczy, które poniżej zostaną wymienione jedynie przeszkadzają w pielęgnacji ciała, są niezdrowe i szkodliwe, dlatego jak najszybciej trzeba wyrzucić je ze swojego słownika. A więc startujemy…

Pryszcze

Czasami rankiem albo przede ważnym wyjściem ze zgrozą stwierdzasz, że na Twojej twarzy pojawił się ten niechciany gość. Niestety w wielu wypadkach Twoją pierwszą myślą jest – „Należy go wycisnąć”. To jest najgorsza rzecz jaką możesz tak naprawdę zrobić. Podczas wyciskania pryszczy często powstają mikroranki, w które może szybko wdać się zakażenie. Poza tym roznosić bakterie po twarzy i za chwilę może się okazać, że będziesz miała znacznie poważniejszy problem. Najlepiej będzie, jeśli w podobnej sytuacji sięgniesz po maść wysuszającą – ona szybko rozprawi się z pryszczem.

Zobacz także: Test na rodzaj cery

Demakijaż

Przyznaj się przed sobą szczerze, czy zawsze przed snem oczyszczasz twarz i to dokładnie. Jeśli nie, to już od dziś wprowadź to do swojego codziennego rozkładu jazdy. Demakijaż to podstawa pielęgnacji skóry twarzy. Jeśli go zabraknie, skóra szybko stanie się matowa, niedożywiona i ziemista. Pamiętaj, żeby więc każdego dnia zmywać brudy za pomocą mleczka albo toniku. Tu ważna uwaga – kosmetyk do demakijażu, podobnie jak żel do mycia twarzy, należy dobrać odpowiednio do typu cery, żeby nie szkodził a pomagał.

Opalanie

Opalona skóra faktycznie prezentuje się pięknie. Jednak niewłaściwe opalanie szybko może doprowadzić do zestarzenia się skóry, a tego procesu już nie odwrócisz. Poza tym promienie słoneczne bardzo wysuszają skórę, uszkadzają jej naturalną powłokę hydrolipidową. Dlatego zawsze pamiętaj o kosmetykach do opalania, bez nich w ogóle nie wychodź na słońce. Jeżeli zadbasz o skórę właściwie, znacznie dłużej będziesz mogła też cieszyć się piękną opalenizną. Warto więc zainwestować w kosmetyki! Pamiętaj także jeszcze o jednym – opalaj się z umiarem i głową, naprawdę nie warto wychodzić na słońce w samo południe, lepiej poczekać do 16.

Zobacz także: Jak stosować kontrastowe kolory w makijażu?

Prostownica

Wiele kobiet narzeka na pofalowane włosy, nad którymi nie potrafi w żadne sposób zapanować. W takiej sytuacji decydują się na codzienne katowanie ich prostownicą do włosów. Co w efekcie prowadzi to tego, że w ogóle już nie da się ich ułożyć. Najlepiej będzie jeśli jednak ograniczysz użycie prostownicy, a zainwestujesz w odpowiednie kosmetyki do wygładzania włosów, jak szampony, odżywki i pianki do włosów. W znacznie mniejszym stopniu obciążają one Twoje włosy, a poza tym są wzbogacone w składniki odżywcze.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)