POLECAMY

Demakijaż twarzy

Demakijaż twarzy jest bardzo ważny. Nie polega tylko na zmyciu makijażu mydłem i wodą. Często popełniamy błędy, które mają wpływ na naszą cerę.
Demakijaż twarzy

Mleczka

Demakijaż zaczynamy zazwyczaj od oczu i ust. Do tego potrzebne jest nam mleczko, które zmyje nam zwykły makijaż. Gdy używamy kosmetyków wodoodpornych, mleczko sobie nie poradzi, dlatego na rynku można znaleźć specjalne płyny dwufazowe zawierające olejki. Olejki te rozpuszczają kosmetyki wodoodporne. Takie płyny są łatwe w użyciu. Dzięki nim nie trzeba mocno trzeć oczu, nie narażając ich tym samym na niepotrzebne podrażnienia.

Resztę makijażu zmywamy mleczkiem lub letnią wodą. Gdy mamy skłonności alergiczne, lepiej jest nie myć twarzy zwykłą woda z kranu, ale użyć wody termalnej lub mineralnej.

Peelengi, maseczki, toniki

Po oczyszczeniu twarzy z kosmetyków, możemy zastosować lekki peeling, który pomoże nam usunąć z twarzy resztki martwego naskórka i wygładzi naszą skórę. Gdy mamy chwilę czasu dobrze jest po takim peelingu nałożyć na twarz maseczkę nawilżającą, która zregeneruje nam trochę cerę. Po takich domowych zabiegach, po zmyciu maseczki przemywamy twarz tonikiem, a potem nakładamy krem. Stosujemy krem odpowiedni do naszej cery. Najlepiej nawilżający lub odżywczy. Jeżeli codziennie malujemy oczy, stosujmy kremy pod oczy, najlepiej z witaminą E lub świetlikiem. Po takim demakijażu spokojnie możemy położyć się spać.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)