Znając zasadę ułożenia kolorów na kole barw możesz w łatwy sposób stworzyć ciekawy, kontrastowy makijaż.

Jak stosować kontrastowe kolory w makijażu?

Jeśli od dawna masz ochotę na szalony i kolorowy makijaż, pełen odważnych barw, nie czekaj ani chwili dłużej. Kontrastowe kolory w makijażu to doskonały pomysł! Nie bój się ich, daj ujście swoim pomysłom i zapoznaj się z kilkoma radami, względem doboru kontrastowych kolorów.
/ 20.04.2011 15:59
Znając zasadę ułożenia kolorów na kole barw możesz w łatwy sposób stworzyć ciekawy, kontrastowy makijaż.

Które kolory kontrastują ze sobą, a tym samym dopełniają się?

To, że kolory dają kontrasty wiedzą wszyscy. Ale czy zastanawiałaś się kiedyś dlaczego? Wszystko dzięki kole barw i kolorom dopełniającym się vel. kontrastującym. Pewne wydawać by się mogło, nie pasujące do siebie kolory są położone na kole barw naprzeciwko siebie, dzięki czemu tworzą atrakcyjne i harmonijne pary. Do barw dopełniających należą: żółta i fioletowa, czerwona i zielona oraz niebieska i pomarańczowa. Każda z tych par cechuje się wyjątkową zależnością: w parze żółtego z fioletem, fiolet jest ciemniejszym kolorem, żółty zaś jaśniejszym; w przypadku kolorów niebieskiego i pomarańczowego zależność polega na kontraście zimna i ciepła; a para czerwieni i zieleni to przykład kolorów bardzo jaskrawych. 

Barwy dopełniające są to pary barw, które zestawione ze sobą, w odpowiednich proporcjach, dają barwy achromatyczne, czyli: biel, czerń, szarość. Ale najważniejsze jest fakt, że barwy dopełniające tworzą idealne pary dla kontrastowego i odważnego makijażu.

Makijaż w kolorach kontrastowych

Znając zasadę ułożenia kolorów na kole barw możesz w łatwy sposób stworzyć ciekawy, kontrastowy makijaż, bardzo barwny, a nawet cukierkowy. Zastaw ze sobą cienie fioletowe z żółtymi. Żółty nałóż na całą powiekę ruchomą, a fioletem podkreśl jej załamanie. Fiolet jako ciemniejszy z pary doskonale wymodeluje oko i wydobędzie jego głębię. W parze niebieskiego z pomarańczowym, ten drugi nałóż w wewnętrznym kąciku, a granat (przecież to też niebieski) w zewnętrznym. Na granicy tych dwóch kolorów, po ich lekkim zmieszaniu, powstanie zieleń, która urozmaici makijaż.

Zobacz także: Soczyste barwy w makijażu

Wszystko pięknie, ale myślisz sobie co dalej, przecież nie da się użyć czerwieni w makijażu oka. Ależ da się! Pamiętaj, że nie musisz stosować danego koloru na całą powiekę, możesz użyć go choćby odrobinkę, chodzi o zaakcentowanie danej barwy lub jej pochodnej. Do danej pary dodawaj też inne kolory, dopracujesz w ten sposób makijaż. Cieniując oko różnymi odcieniami zieleni, czerwienią możesz lekko musnąć środek powieki. Innym trikiem będzie użycie różu (pochodnej czerwieni), co w połączeniu z zielenią i na przykład żółcią da piękny, letni makijaż.

Kolory kontrastowe doskonale się dopełniają, tworząc piękne zestawienia kolorystyczne. Używaj ich bez obaw w swoich makijażach i baw się kolorami. Niech pomogą stworzyć Ci rewelacyjny i powalający imprezowy look. Pamiętaj kolor i kontrasty to jest to!

Zobacz także: Makijaż ślubny