POLECAMY

Jak pozbyć się tuneli w uszach?

Tunele w uszach to dla jednych ozdoba, a dla innych szpecąca moda, która stała się popularna kilka lat temu. Co robić, gdy tunele w uszach już się nam znudziły? O zabiegu rekonstrukcji płatka ucha po tzw. tunelach opowiada dr n.med. Marcin Jadczak z Mea Clinic!

tunele

fot. Fotolia

Dzień dobry!

Cztery lata temu zdecydowałam się na tzw. tunele w uszach. Dziurki sukcesywnie powiększałam i wówczas efekt bardzo mi się podobał. Obecnie jednak wstydzę się swoich uszu i marzę o tym, aby wróciły do swojego normalnego stanu. Czy jest to możliwe? Czy istnieją zabiegi, które mogą mi pomóc?

Edyta.

Zobacz też: Piercing, czyli wszystko o kolczykach

Na pytanie odpowiada dr n.med. Marcin Jadczak z Mea Clinic:

Moda na tunele w uszach cieszy się aktualnie sporym zainteresowaniem.  Moda niestety ma to do siebie, że przemija. I co wtedy? Pozbycie się  tuneli nie należy do najłatwiejszych. Niestety samodzielnie zrastają się tylko te o wielkości 2-3 mm, większe  wymagają interwencji chirurgicznej.

Czas trwania tej mini-operacji  to ok. 20-30 minut. Efekt jest natychmiastowy a pacjent już następnego dnia może wrócić do zajęć. Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym w zależności od preferencji pacjenta i polega na usunięciu nadmiaru skóry, a następnie pozostałe części  płatka zostają zszyte (zwykle z bardzo dobrym efektem kosmetycznym).

Zobacz też: Dermale – co to takiego?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)