POLECAMY

Jak dbać o skórę szyi i dekoltu?

Wiele kobiet dba o skórę twarzy, ale zapomina o pielęgnacji dekoltu, a przede wszystkim szyi. Szkoda, bo skóra tych miejsc jest szczególnie narażona na niedoskonałości urody – w tym zmarszczki. Jak zatem dbać o skórę dekoltu i szyi?
Jak dbać o skórę szyi i dekoltu?

Skóra szyi i dekoltu

Skóra na szyi i dekolcie jest tak samo cienka i delikatna jak na twarzy. Jest prawie pozbawiona gruczołów łojowych i z tego powodu łatwo się odwadnia. Dlatego równie szybko pojawiają się w tych miejscach zmarszczki i inne niedoskonałości, ujawniające wiek kobiety. Skóra na tych partiach ciała starzeje się najszybciej.

Nie przesuszaj!

Przede wszystkim należy więc chronić naskórek przed wysuszeniem. Najlepiej do tego celu nadają się kosmetyki nawilżające, działające przeciwzmarszczkowo. Powinny zawierać witaminę C lub koenzym Q10. Krem (lub serum) nakłada się najlepiej wieczorem, rozpoczynając jego delikatne wklepywanie od zagłębienia między piersiami, kolistymi ruchami kierując ku górze.

Pomocne owoce

Doskonałymi kosmetykami odżywiającymi dekolt i szyję są warzywa i owoce. Banany np. wygładzają zmarszczki. Wystarczy owoc rozgnieść na papkę, można dodać kilka kropli olejku migdałowego) i nałożyć na umytą skórę, a po 15 minutach zmyć chłodną wodą.

Maseczka bananowa: dojrzały owoc dokładnie rozgnieść i wymieszać z trzema łyżkami schłodzonej maślanki. Papkę nałożyć na dekolt na około 40 minut. Przykryć wilgotnym, ciepłym ręcznikiem. Zmyć ciepłą wodą. Wklepać odpowiedni krem.

Zobacz też: Domowe maseczki - jaką wybrać?

A może ciasto?

Do pielęgnacji szyi i dekoltu doskonale nadaje się surowe ciasto drożdżowe. Wystarczy kawałek przygotowanego do pieczenia ciasta rozwałkować na pasy odpowiedniej szerokości, owinąć jednym szyję, drugi położyć na dekolt. Pozostawić na miejscu, aż stwardnieje, czyli przez około 15 minut. Po zdjęciu pasków trzeba skórę przetrzeć sokiem z cytryny albo wklepać odpowiedni krem.

Ocet na ratunek

W sklepach ze zdrową żywnością można kupić ocet owocowy (jabłkowy, cytrynowy, winogronowy itp.), którego stosowanie znakomicie wpłynie na wygląd szyi i dekoltu. Wystarczy określoną ilość wymieszać pół na pół z przegotowaną gorącą wodą. Kiedy kosmetyk wystygnie, należy go umieścić na szyi i dekolcie w postaci kompresu sporządzonego z gazy, ligniny lub waty. Po kilku dniach stosowania, skóra stanie się gładsza i jędrniejsza. Okłady z octu sprawią, że skóra stanie się bardziej ukrwiona i gładka.

Zobacz też: Czy ocet jabłkowy pomaga w odchudzaniu?

Fragment pochodzi z książki „Bądź piękną po czterdziestce” autorstwa Grażyny Łoś, wydawnictwo Printex. Tytuł, lead i śródtytuły są dziełem redakcji.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)