Włoski manicure: nowa technika malowania, która optycznie wydłuży i wysmukli płytkę

włoski manicure - italian manicure fot. ImaxTree/ AgencjaFree
Sprytna technika malowania paznokci „italian manicure” jest dla wszystkich tych, którzy mają krótką i szeroką płytkę i chcieliby ją wydłużyć w naturalny sposób. To sekretna sztuczka stylistów, jednak dopiero teraz zrobiło się o niej głośno. Sprawdź, na czym polega „włoski manicure”, na jakich paznokciach sprawdzi się najlepiej oraz kto stoi za rozsławieniem trendu.
/ 18.10.2022 05:12
włoski manicure - italian manicure fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Jeśli nie zostałaś obdarzona naturalnie długą i smukłą płytką lub twoja praca nie pozwala ci na zapuszczenie paznokci, „włoski manicure” to rozwiązanie dla ciebie. Nowy trend, który obecnie krąży po mediach społecznościowych, w przeciwieństwie do popularnych w ostatnim czasie „dirty martini manicure” i „american manicure”, nie polega na określonym zdobieniu paznokci, a na specyficznym sposobie ich malowania. „Włoski manicure” sprytnie oszukuje oko — daje złudzenie dłuższego i smuklejszego łożyska, niż jest w rzeczywistości. Cały sekret tkwi w pozostawieniu niewielkiej, ledwo widocznej szczeliny między skórką a lakierem do paznokci.

„Chocolate donut glazed nails” — najmodniejszy manicure na jesień 2022

O nowej metodzie zrobiło się głośno dzięki brytyjskiej manikiurzystce Alexandrze Teleki, prowadzącej konto na TikToku @thehotblendofficial. W filmie, który zebrał ponad 29 tysięcy polubień pokazała, na czym dokładnie polega „włoski manicure” oraz udzieliła kilku przydatnych wskazówek. Jak przyznała, idealnie sprawdzi się na krótkich, kwadratowych lub owalnych paznokciach.

@thehotblendofficial Italian Nail Paiting Technique 🇮🇹🫶#buildergel #biab #gelnails #nailtech ♬ Sky Aesthetic - Tollan Kim

Włoski manicure „Italian manicure” — jak wykonać?

„Włoski manicure” („Italian manicure”) możesz wykonać używając dowolnego lakieru do paznokci — zadziała zarówno z tradycyjnym, jak i z hybrydowym. To, co będzie niezbędne, to bardzo cienki pędzelek nasączony w acetonie lub zmywaczu do paznokci, którym oczyścisz krawędzie.

„Włoski manicure” krok po kroku 

Zacznij od przygotowania paznokci. Nadaj im pożądany kształt, odsuń skórki, a następnie wypoleruj i odtłuść płytkę. Następnie, nałóż lakier bazowy w kolorze zbliżonym do naturalnego koloru płytki. Jest szczególnie istotny, gdy malujesz paznokcie na ciemny kolor - w ten sposób stworzysz warstwę ochronną i zabezpieczysz je przed odbarwieniem. Gdy wyschnie, nałóż główny kolor. Możesz od razu malować tak, aby pozostawić niewielką przestrzeń lub pomalować całą płytkę i zrobić pędzelkiem minimalne odstępy między skórkami. Aby przedłużyć manicure, „uszczelnij” go bezbarwnym lakierem.

Nie zapomnij też o regularnym nawilżaniu skórek oliwką lub kremem. Pomocny okaże się również slugging, czyli smarowanie skórek wazeliną kosmetyczną. 

Czytaj także:
Paznokcie kwadratowe: 6 inspiracji na wyjątkowy manicure
Modne paznokcie hybrydowe jesień-zima 2022/2023: 5 inspiracji z Instagrama, które powinnaś wypróbować w tym sezonie

Redakcja poleca

REKLAMA